×

Як викладач біофізики стала дизайнером екоаксесуарів

Полтавський викладач біофізики, кандидат педагогічних наук та просто чарівна жінка Людмила Ісичко добре відома в місті не лише через викладацьку діяльність, але й завдяки власному хобі. У вільний від роботи час жінка проектує та шиє екологічні аксесуари зі шкіри та полотна, створюючи неперевершені вироби, здатні підкорити найвибагливіші серця естетів.

За словами майстрині, рукоділля нерозривно пов’язане з її життям. Попри широкий спектр умінь та навичок, найбільше захоплення в неї викликало саме шиття:

– У моїй родині, скільки себе пам’ятаю, вміла гарно шити мати. Саме від неї я навчилася акуратності та терпіння при створенні будь-якого виробу. Потім звичайне дівоче захоплення переросло у щось більше, і я спробувала шити для себе стильний та вишуканий одяг. Отримати всі необхідні для цього навички кравчині мені допоміг німецький журнал «Burda», за схемами якого я і шила одяг. Навіть сьогодні, переважно купуючи речі, іноді щось перероблюю, видозмінюю або ж створюю різноманітні карнавальні костюми синові в дитсадок.

Що ж до шкіряних виробів, то тут історія почалася лише чотири з половиною роки тому. Пішовши в декрет, жінка вирішила не сидіти без діла та почала потроху повертатися до свого хобі:

– Рятуючись від утоми та морального виснаження, знову почала робити руками. Водночас знайомі запропонували допомогти з їхнім стартапом – створенням шкіряних виробів. Пропозиція була цікавою, тож я погодилася і почала розробляти ескізи майбутніх моделей та проектувати лекала. Згодом додався ще й відшив розкроєних виробів. Ті хлопці створили свій нині успішний бізнес, а я вирішила залишити це як хобі й виготовляти аксесуари не для прибутку, а переважно для душі.

Умовно етапи своєї творчої діяльності майстриня ділить на два періоди: у декретній відпустці, коли було багато часу, працювала в майстерні і нинішній період, коли з поверненням до професійної діяльності на хобі залишається обмаль часу. Проте майстриня взяла за правило хоч кілька годин приділяти своєму захопленню. На її думку, це допомагає перезавантажитися і стає чудовим відпочинком для мозку.

Нині Людмила Ісичко працює переважно лише над цікавими замовленнями або ж для знайомих. Більшість моделей жінка виготовляє, враховуючи всі побажання замовника. Разом з ним вона створює унікальний аксесуар, допомагаючи підібрати колір, розмір чи яку-небудь додаткову оздобу. Майстриня зауважує, що для сумок дівчата найчастіше обирають чорний колір. Проте, на її думку, це вже пережиток минулого, і нині є багато більш яскравих та не менш універсальних кольорів: коричневий, винний чи темно-зелений. Ціна так само обраховується індивідуально в залежності від витрат на матеріали та амортизацію, а також плати за роботу майстрині.

Що ж до матеріалів, то всі вони екологічні та нешкідливі для довкілля. До того ж натуральні аксесуари слугуватимуть своїм господарям набагато довше і швидше набриднуть, ніж втратять естетичний вигляд.

А з суспільним попитом на екоторбинки та за власним покликом серця в асортименті Людмили Ісичко з’явилася серія конопляних сумок зі шкіряними вставками. Майстриня розповіла, що, коли почала займатися виготовленням конопляних торбинок, то сприймала їх як шопер для закупів. Згодом торбинка стала повноцінним аксесуаром – красивим, міцним і практичним. Своє перше конопляне полотно жінка знайшла на стихійному ринку, воно було виготовлене на Полтавщині на старовинному ткацькому верстаті. Нині ж усе необхідне, окрім фурнітури, Людмила Ісичко замовляє через інтернет у вітчизняних виробників. І хоча найближчим часом жінка не планує займатися бізнесом усерйоз, такі ідеї вона не відкидає та навіть розробляє ще кілька цікавих проектів.

– Незважаючи на успіх мої виробів, я не планую поки що полишати роботу та йти з головою в бізнес. На жаль, не маю комерційного чуття та погано знаюся на маркетингу. Окрім цього, мені потрібна гарна команда завзятих та відданих справі людей. Якщо зірки так зійдуться, тоді почну працювати на цій ниві. Сподіваюся, що досягну в цьому значних вершин. Адже головне – вірити в себе і в те, що ти робиш.