×

Як зварити смачний бульйон: секрети приготування

Сьогодні ми розповімо тобі, як зварити смачний бульйон, адже навіть така проста, на перший погляд, страва має свої секрети приготування.

Як зварити смачний бульйон: особливості приготування

Оптимальним продуктом для приготування бульйону вважається курка – її м’ясо містить невелику кількість жиру, тому є дієтичним.

Щоб курячий бульйон приніс тобі максимум користі, краще купуй домашню курку – так у тебе більше ймовірності уникнути хімікатів та антибіотиків у м’ясі птиці.

Для наваристого, смачного курячого бульйону краще брати цілу курку або м’ясо з кісточкою, бо одного тільки філе буде недостатньо.

Намагайся не зловживати кількістю ароматних спецій, бо вони можуть перебити природний смак і запах курки.

Якщо в результаті приготування ти прагнеш отримати смачний бульйон, то м’ясо слід заливати холодною водою і потім вже ставити на вогонь, а якщо тебе цікавить смачне м’ясо – то відразу закидай його в окріп.

Залежно від того, як ти збираєшся використовувати курячий бульйон – пити свіжим або готувати на його основі суп – ти можеш додавати в нього цілі або нарізані овочі.

Як зварити смачний бульйон – інгредієнти:

  • 400 г курки (стегенце),
  • 1 цибулина,
  • 1 морква,
  • 1 білий корінь (селера, петрушка або пастернак),
  • зелень (кріп, петрушка),
  • 1 лавровий лист, 2 горошини чорного перцю,
  • сіль за смаком,
  • 2 л води.

Як зварити смачний бульйон – приготування:

Оброби і помий куряче м’ясо. Зріж із курки зайвий жир, щоб бульйон не був занадто жирним.

Почисти і помий усі овочі. Моркву можеш залишити цілою, а можеш нарізати красивими фігурками.

Залий курку водою, доведи до кипіння і зніми піну, що утворюється. Додай у курячий бульйон цибулю, моркву, білий корінь, сіль і спеції, доведи до кипіння і зменши вогонь так, щоб бульйон не бурлив, а трохи кипів. Від цього залежить його прозорість і гарний зовнішній вигляд.

Вари курячий бульйон 40-50 хвилин із прочиненою кришкою. Наприкінці варіння додай зелень.

Готовий курячий бульйон можна процідити і пити як самостійну страву. А можна витягти цибулю і білий корінь, залишивши моркву і зелень.

Зберігається бульйон у холодильнику протягом 4-5 днів. На основі курячого бульйону ти також можеш приготувати суп або соус.