×

Які важливі рішення ухвалили на сесії міськради

28 лютого відбулася 30-та сесія міської ради сьомого скликання. У порядку денному розглянули понад 90 питань. Серед найважливіших – питання соціального характеру, допомога хворим.

Депутат міськради Володимир Корчака зазначає, що команда Андрія Матковського ставить перед собою у пріоритет питання соціального характеру:

– Ми неодноразово порушували питання про необхідність прийняття у місті програми «Діагностика та лікування гострого інсульту на 2020–2021 роки». І нарешті вперше таку програму прийняли. Це дозволить виділяти кошти на придбання дорогих ліків і збереже життя багатьох полтавців. До речі, одна доза таких ліків коштує близько 30 тисяч грн. Також внесені зміни і до Програми соціального захисту населення «Турбота», яку ми завжди підтримували. Відповідно до неї у бюджеті передбачені кошти на матеріальну допомогу громадянам, які опинилися у скрутному матеріальному становищі, та на лікування дітей.

Також на сесії, за ініціативи команди Андрія Матковського, була прийнята програма оздоровлення та відпочинку юних полтавців:

 – Це дасть змогу частково компенсувати батькам вартість путівки для оздоровлення їхніх дітей у літніх оздоровчих таборах. Адже при нинішніх цінах таке оздоровлення доступне не всім. Крім того, прийняті програми, згідно з якими збільшуються асигнування на виплату іменних стипендій студентам, молодим перспективним ученим. Депутати проголосували за виплати одноразових винагород спортсменам Полтави: чемпіонам та призерам Олімпійських, Паралімпійських, Дефлімпійських, Всесвітніх ігор, Універсіад, чемпіонатів, Кубків світу та Європи, чемпіонатів України з олімпійських та неолімпійських видів спорту та їхнім тренерам. За цим напрямком команда Андрія Матковського почала працювати ще рік тому.

Також Володимир Корчака підкреслив, що їхня команда не допустила, щоб на розгляд сесії винесли питання щодо виділення земельних ділянок під будівництво багатоповерхівок. Перша розташована між кафе «Мюнхен» і офісом охоронної фірми «Антарес» (вул. Шевченка, 100). Тут немає згоди людей на вирубування скверу, навантаження на каналізацію неприпустиме і забудова наступатиме на червону лінію та тротуари. Друга ділянка – біля заводу «Лтава» на перехресті вулиць Раїси Кириченко та Остапа Вишні, де здебільшого приватний сектор. Поряд кілька років тому вже збиралися зводити дитсадок, а натомість побудували типову багатоповерхівку, хоч дозволу на це не мали. Тут також зношені комунікації, немає паркувальних місць та двору. Теж є проблеми з каналізацією та скарги від громадян приватного сектору і сусідніх багатоповерхівок на заплановане будівництво. Третя ділянка розташована на місці автовокзалу на вулиці Зіньківській, що поряд із ТРЦ «Київ». «Полтаватрансбуд» після пожежі на тій території викупив увесь комплекс. На сесії планували змінити цільове призначення 1,4 га та дозволити там будувати багатоповерхівку. І таким чином знищити автовокзал, який розвантажував центральні вулиці міста. А також розігнати ринок, на якому працює чимало підприємців. До речі, каналізаційна мережа у цьому районі теж не зможе впоратись із додатковим навантаженням. Четверта ділянка планувалася під забудову заправної станції на вулиці Київське шосе. Це будівництво – узагалі нонсенс. Адже там знову утворилося фекальне озеро з нечистот через навантаження на каналізаційний колектор. І люди тепер задихаються від смороду.

Проте представники нової коаліції Удовіченка, Шамоти та «Батьківщини» вже вкотре намагалися продавити ці непотрібні та шкідливі для міста будівельні проєкти, щоб заробити на цьому мільйони. А сам Шамота стає гідним послідовником Мамая, впроваджує в життя всі його схеми. Команда ж Матковського категорично виступає проти хаотичної, бездумної забудови Полтави та розбазарювання земель.

Також на сесії прийняли два рішення, які зініціювала депутат Майя Матвеєва. Так, нарешті котів визнали частиною екосистеми Полтави. Тепер вони можуть вільно жити у підвалах чи горищах будинків. Над ними заборонено знущатися та відловлювати їх. Депутати підтримали і перейменування притулку для бездоглядних тварин в обласний стерилізаційний центр з перетримкою тварин на 250 місць. За словами Майї Матвеєвої, зміна назви дозволить залучити фінансування установи з державного та обласного бюджетів. І допоможе внести ясність у роботу цієї установи, покликану лише стерилізувати тварин та тимчасово утримувати їх.