×

Якими медичними пакетами передбачено безоплатну анестезією для пацієнтів?

Чи потрібно платити за анестезію? З таким питанням дуже часто звертається пацієнти. Відповідаємо: пацієнт купувати препарати для анестезії не повинен, незалежно від того, планова це операція чи ургентна, а також при інших втручаннях, діагностиці чи лікуванні. 

Розповідаємо, якими медичними пакетами передбачено безоплатну анестезією для пацієнтів. Забезпечення анестезії та анестезіологічного моніторингу передбачено під час проведення хірургічних операцій та обстежень в межах пакету «Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах».

Зниження больових відчуттів у жінки під час пологів, в тому числі епідуральна анестезія, а також анестезія оперативних втручань та післяпологових акушерських процедур передбачена у пакеті «Медична допомога при пологах».

Своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики та лікування включено у наступні пакети:

«Стоматологічна допомога дорослим та дітям»;

«Стаціонарна допомога без проведення хірургічних операцій»;

«Медична допомога при гострому мозковому інсульті»;

«Медична допомога при гострому інфаркті міокарда»;

«Стаціонарна психіатрична допомога»;

«Стаціонарна паліативна допомога».

Оцінювання болю та своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики та лікування входить у пакет медичної допомоги новонародженим у складних неонатальних випадках.

Знеболення та/або обов’язкове анестезіологічне забезпечення разом із консультацією лікаря-анестезіолога передбачено перед проведенням обстежень для раннього виявлення раку – езофагогастродуоденоскопії, колоноскопії, гістероскопії, цистоскопії та бронхоскопії.

Обов’язкова анестезія під час виконання всіх болісних інвазивних діагностичних процедур передбачена пакетами хіміотерапевтичного та радіологічного лікування дорослих та дітей у стаціонарних та амбулаторних умовах, а також у пакеті “Лікування та супровід пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями у дорослих та дітей в амбулаторних та стаціонарних умовах”.

Національний перелік основних лікарських засобів, в який, зокрема входять і засоби анестезії можна подивитись тут https://bit.ly/3dbJZ5I.

За матеріалами Національна служба здоров’я України (НСЗУ)