×

Яскравий фінісаж полтавської мисткині: Ольга Пілюгіна закрила виставку власних гобеленів

10 січня в Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» відбулося урочисте закриття персональної виставки членкині Національної спілки художників України та Національної спілки майстрів народного мистецтва, випускниці та викладачки кафедри образотворчого мистецтва університету Ольги Пілюгіної. На фінісаж завітали керівництво університету, науково-педагогічні працівники, студенти, а також представники ЗМІ.

На початку заходу від імені керівництва університету до присутніх звернувся ректор, професор Володимир Онищенко. Він підкреслив позитивний вплив Центру сучасного мистецтва і важливість творчості для всебічного розвитку студентства та суспільства загалом:

– Ми отримали новий досвід в організації та проведенні подібних заходів у неформальному просторі. Сподіваюсь, що такий формат стане традиційним для нашого навчального закладу. Навіть щорічні звіти керівників навчально-наукових інститутів відбулись саме тут, а ця виставка надихала доповідачів. Якісно та максимально інформативно підбили підсумки у творчій атмосфері.

Протягом місяця близько тисячі глядачів відвідало виставку, аби на власні очі побачити 18 яскравих гобеленів у техніці гладкого ручного ткання. Зауважимо, що переважна більшість робіт була виготовлена нещодавно, а п’ять з них експонувалися вперше. Серед інших виділявся особливий гобелен Ольги Пілюгіної – її бакалаврська робота, у якій майстриня поєднала ткання та кераміку. Художниця наголосила, що виставляти роботи в закладі, де колись навчалася, почесно та щемливо:

– З 11 років я завдяки батьку та старшій сестрі опанувала мистецтво плетіння гобеленів. Відтоді захопилася цим напрямком та почала розвиватися як художник. Ескіз для кожної роботи створюю власноруч, ретельно підбираючи кольорову гаму та відтворюючи орнаменти. У середньому на виготовлення одного витвору йде близько кількох місяців, тож про ці роботи не скажеш «просто твори» – вони відображення певного періоду мого життя.

Членкиня Національної спілки художників України, Міжнародної асоціації критиків та мистецтвознавців у Парижі АІСА, кандидат мистецтвознавства, завідувачка кафедри образотворчого мистецтва Тетяна Зіненко не лише високо оцінила професіоналізм Ольги Пілюгіної, але й відмітила динамізм та автентичність її творів:

– Ручне ткання гобеленів – дуже складне у технічному плані мистецтво. Проте унікальність творів Ольги Пілюгіної полягає не лише в досконалості виконання та цікавих композиційних рішеннях. Щоразу вона створює щось набагато масштабніше, ніж просто витвір мистецтва, це її особистий наратив та світогляд, виражений у символах та кольорах.

Завершили захід символічно: під оплески присутніх Ольга Пілюгіна та Володимир Онищенко зрізали роботу «Побачення», що традиційно символізує закриття виставки. Далі роботи поїдуть у Національний музей українського народного декоративного мистецтва.