×

Європейський тиждень мобільності в Полтаві

У нашому місті понад 800 людей, що користуються візками, близько 900 з порушенням слуху та ще понад 1000 із порушенням зору. Усі вони відчувають незручності в пересуванні, а особливо в громадському транспорті.

У рамках затвердженого Плану сталої міської мобільності та європейського тижня мобільності КО «Інститут розвитку міста» спільно з відділом з питань транспортних перевезень та зв’язку міськвиконкому та КП «Полтаваавтоелектротранс» у центрі міста провели практичний семінар на тему «Перевезення пасажирів, супровід та допомога маломобільних пасажирам у громадському транспорті».

Ідею організації такого заходу запропонував регіональний представник Національної Асамблеї людей з інвалідністю України у Полтавській області Ірина Твердохліб, яка стала спікером обговорення на тему «Доступність транспортної галузі для маломобільних груп населення»:

– Доступний транспорт – це самостійність, безпека, культура персоналу, доступність зупинок,

інформації та ін. Нині існує «недоступність» транспортних засобів (маршруток, тролейбусів, залізничних вагонів), нерідко відсутність культури персоналу, водіїв, недотримання умов паркування міського транспорту, відсутність орієнтирів та озвучування зупинок у транспорті длянезрячих тощо. Наприклад, щоб водій або навіть кондуктор відкривав пандус на зупинках.

Голова Полтавського осередку Всеукраїнської організації осіб з порушенням зору «Генерація успішної дії» Марина Бабець та голова Полтавської обласної організації УТОГ Леонід Усенко на практиці показали, як люди з інвалідністю по зору без допомоги інших орієнтуються на зупинках.

Про правила спілкування з дітьми, хворими на аутизм, розповіла голова навчально-реабілітаційного центру «Соняшник» Ельвіра Попова:

– Головне правило не тільки для працівників транспорту, але й для всіх жителів – не чіпати їх. Вони дуже різко та озлоблено на це реагують через порушення діяльності емоційної сфери.

Представники міської влади пообіцяли провести для всіх перевізників майстер-клас із засвоєння базових знань з питань надання послуг для осіб з інвалідністю та маломобільних у громадському транспорті.