×

Ігор КИСЛОВ: «Замість тисячі нових дитячих майданчиків Шамота збільшив собі премії до зарплати»

Ігор Кислов – легенда українського футболу, капітан полтавської «Ворскли» в часи її найгучніших перемог. Сьогодні він член команди Сергія Капліна і «Партії простих людей». Після гучної перемоги «Ворскли» над «Шахтарем» ми звернулися до відомого спортсмена та політика по коментарі з приводу справ у молодіжному та спортивному напрямках міста.

– Охарактеризуйте молодіжну політику, спорт у Полтаві.

– У діяльності міської влади добре простежується відсутність стратегії у молодіжній політиці та розвитку спорту. Полтавці бачать, що основні зусилля місцевих керівників спрямовані на самопіар перед виборами: марафони, які паралізують місто, завищені кошториси при будівництві спортивних об’єктів та спортивної інфраструктури тощо. Замість спортивних майданчиків у місті ростуть фонтани за мільйони доларів та армія чиновників із захмарними зарплатами та преміями.

– Ви член «Партії простих людей», лідера опозиції до полтавської влади. Які ваші основні зауваження та які завдання вважаєте першочерговими?

– Треба говорити прямо і відверто: молодіжної політики немає, керівництва молодіжної політики немає, гроші на молодіжну політику бурхливо освоюються командою Шамоти – Удовіченка. Я дуже сподіваюся, що міська влада восени зміниться, прийде господар, який буде спортивною, молодою і досвідченою людиною, уболіватиме за те, аби Полтава стала зразком для інших міст. Тепер про конкретні завдання. Розпочнемо із важливого: дитячі майданчики у дворах. Сьогодні 90 відсотків їх у жахливому та навіть небезпечному стані. Не вистачає близько 500 нових. Кожен залежно від функціональності коштує від 30 до 50 тис. грн.

– Це 10–15 млн грн. Не така вже й велика сума як для більш ніж трьохмільярдного бюджету нашого міста?

– Так, саме про це говорить лідер «Партії простих людей» Сергій Каплін. У цьому році міська влада збільшила премії до зарплати чиновників майже на 30 відсотків – на 30 млн грн. Це тисяча нових дитячих майданчиків. Кількість працівників, якщо порахувати міськраду і три районних ради, – майже 800 чоловік. У Міністерстві соціальної політики працює 250 чоловік. Просто вдумайтесь, у Полтаві 800 чиновників керують містом, і лише 250 у Києві управляють соціальною політикою всієї держави. Я мовчу про бюджети відповідних підрозділів, які займаються молодіжною політикою і спортом. Тому наша позиція тверда: гроші на безпеку дітей та на їхнє дозвілля і лише потім на фінансування армії чиновників.

– Яка ситуація в місті з футбольними полями, адже Полтава – прекрасне футбольне місто з блискучими традиціями. І ви прямий доказ цьому.

– Користуючись нагодою, вітаю нашу «Ворсклу» з перемогою на «Шахтарем». До речі, ми із Сергієм Капліним уболіваємо саме за «Ворсклу». І, до речі, граємо разом. Каплін – гарний воротар: захисник у всьому захисник. Місту потрібні не тільки нові стадіони, а передусім політика заохочення молоді до заняття спортом, зокрема футболом. Я б із задоволенням зайнявся цією темою, але Удовіченку й Шамоті не до футболу і не до дітей, не до молоді. Ні, вони таки займаються футболом: відфутболюючи простих людей, які приходять до них з побажаннями, зауваженнями й елементарними людськими проханнями. Після зміни влади, восени, ми обов’язково забезпечимо місто необхідною кількістю футбольних полів, тренерами, організуємо низку постійних змагань. Молодь прославлятиме в майбутньому Полтаву не тільки на теренах України, але і за кордоном.

– Зрозуміло, що футбол для вас пріоритет, бо це справа вашого життя. Які ще види спорту, враховуючи наявну інфраструктуру в місті, можуть і повинні бути доступними для молоді?

– Полтава – обласний центр, тут неймовірна кількість школярів, студентів. Перед ними вибір: або пиятика та наркотики, або здоровий спосіб життя, який ми, дорослі та політики, повинні пропагувати як власним прикладом, так і надаючи елементарні можливості для доступного заняття всіма без винятку видами спорту. Тут не можна виділяти якісь напрямки. Є відповідна олімпійська класифікація, і кожен вид спорту залежно від уподобань людини, повинен розвиватися в місті. Я мрію і дуже хочу, щоб це відбулося. Знаю, що із Сергієм Капліним разом ми зробимо Полтаву спортивною столицею нашої країни. Це наша амбітна мета. Ми знаємо, як це робити, з ким це робити, за рахунок чого це зробити, і ми знаємо, що це принесе Полтаві колосальні іміджеві й економічні переваги.