×

“Ім’я року”: як у 2020-ому називали дітей

Органи реєстрації актів цивільного станувходять до складу органів виконавчої влади. Перший РАЦС запрацював 18-го грудня 1917-го року, а його основні функції були перераховані у дектреті “Про цивільний шлюб, про дітей і про ведення книг актів громадянського стану”.

Цим декретом встановлювалася нова централізована система обліку і ведення записів цивільного стану, яка йшла на зміну дореволюційної, де цими справами переважно завідували духовні і деякі адміністративні установи. Пізніше, 16-го вересня 1918-го року ВЦИКом був прийнятий відповідний Кодекс законів про акти громадянського стану, а також шлюбного, сімейного і опікунського права з подальшими редакціями та доповненнями.

На сьогодні РАЦС виконує такі функції:

  • проводять реєстрацію: народження, смерті, одруження, розірвання шлюбу, встановлення батьківства, зміни прізвища, імені, по батькові;
  • приймають і розглядають заяви громадян про внесення змін, доповнень, поновлення, а також анулювання записів актів громадянського стану та у встановленому порядку зберігають актові книги.

І саме в РАЦСі можна дізнатися, як називали дітей у 2020 році.

За повідомленням Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, 2020 року на Полтавщині видали свідоцтво про народження 6468 малюкам.

Часто хлопчиків називали Богдан, Артем, Иван, Дмитро, Даниїл, Максим. Дівчат – Вероніка, Софія, Анна, Ангеліна, Варвара, Поліна, Соломія.

Найбільш поширеними виявилися Артем, Марія, Денис, Софія, Іван, Злата, Тимофій, Вікторія, Максим, Анастасія.

Із незвичних імен для хлопців зареєстрували: Фаддей, Демьян, Тимур-Ибрагім, Абрам, Марат, Самсон, Златан, Нух. Серед дівчат – Ванесса, Элика, Домініка, Стелла, Саті, Леля, Мануелла.