×

Інформація щодо роботи української енергосистеми

Частота в ОЕС України підтримується на рівні 50 Гц.

За минулу добу, інколи – ціною неймовірних зусиль, вдалося відновити електропостачання близько 72 тисячам споживачам, газопостачання – 4828 споживачам.

Найбільш успішно відновлювальні роботи було проведено у Сумській області: відновлено електропостачання 62,8 тисячам абонентам в 263 населених пунктах.

Водночас, за оперативною інформацією, станом на 18:00 09.03.2022 в Україні через пошкодження, обумовлені бойовими діями, залишалось знеструмленими (повністю чи частково) понад 1250 населених пунктів і близько 11 тисяч трансформаторних підстанцій. Загалом – понад 723 тисячі споживачів.

Найбільш складною ситуація залишається в Донецькій області — без електроенергії понад 235 тисяч абонентів, повністю відключено від електропостачання Маріуполь.

Із газопостачанням найскладніша ситуація спостерігається в Донецькій, Чернігівській, Запорізькій, Київській, Миколаївській областях. Всього по Україні станом на 18:00 9 березня лишаються без газопостачання близько 233 тис.  споживачів.

Незважаючи на вкрай критичну ситуацію аварійно-відновлювальні бригади продовжують в цілодобовому режимі ремонтувати обладнання та відновлювати енергопостачання.

Українські енергетики неустанно підтримують стабільну роботу енергосистеми і, незважаючи на ризик для життя, докладають масимум зусиль для забезпечення енергопостачання нашим громадянам.