×

Юлія Тимошенко: «Міським головою Полтави повинен стати Андрій Матковський»

14 жовтня в День захисника України та свято Покрови Пресвятої Богородиці до Полтави з робочим візитом завітала лідер ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко. У ході робочого візиту вона разом з керівником міської організації «Батьківщина» Андрієм Матковським відвідала Полтавську центральну районну клінічну лікарню, поспілкувалася з місцевими ідприємцями та провела пресконференцію для полтавських ЗМІ.

 У лікарні Юлія Тимошенко разом з медпрацівниками оглянула палати реанімаційного відділення, а також технічне оснащення кабінетів. Вона із задоволенням підкреслила, що Полтавська центральна районна лікарня відповідає всім сучасним медстандартам. Проте з огляду на нинішній стан економіки та бюджет країни лише обов’язкове медичне страхування здатне забезпечити належний рівень фінансування вітчизняної медичної галузі:

– Не можна допускати бездіяльності в цій сфері. Треба наполегливо пропонувати зміни та вдосконалювати реформи охорони здоров’я. Епідемія COVID-19 показала нам, що ця сфера має бути пріоритетною як у плані фінансування, так і в плані підвищення престижу професії медиків. Проте на сьогодні в умовах пандемії медики стикнулися з великою кількістю проблем. Так, нині погодинно рахують, скільки медик перебував із хворим на COVID-19, і від цього залежить нарахування відсотків надбавки до заробітної плати. Але я переконана, що у випадку, коли медичний персонал та лікарі контактують із хворими на COVID-19, усі вони мають гарантовано отримувати 300 процентів доплати до місячного окладу.

Також вона зауважила, що нинішні протиепідеміологічні заходи неефективні: «Здорові сидять на обсервації вдома, а хворі вимушені їздити містом та годинами сидіти в чергах і проти своєї волі ставати контактними».

 – Маємо дієвий план подолання цієї патової ситуації, яка, на жаль, склалася сьогодні. Насамперед слід організувати всеукраїнську гарячу лінію щодо COVID-19. У мегаполісах та найвіддаленіших селах повинні знати, що за перших симптомів коронавірусу слід телефонувати за цим номером та отримати невідкладну консультацію. А вже після дзвінка до потенційного хворого направлятимуть мобільну бригаду медиків для подальшого забору біоматеріалу для проведення тестування. Наголошую, що я і моя команда, зокрема і кандидат на посаду міського голови Андрій Матковський, вважаємо, що ПЛР-тестування мають бути безплатними. Це друга принципова позиція моєї команди. Адже держава має бути теж зацікавлена, аби люди якомога швидше отримували результати тестування та у випадку інфікування оперативно починали лікуватися, не розповсюджуючи небезпечний вірус. У бюджеті держави ми закладемо гроші і зробимо ці тести безплатними для всіх українців, щоб люди не чекали ускладнень, а лікарі кожного разу не робили доленосний вибір, даючи чи не даючи людині направлення на тест. Тим паче, що, на нашу думку, лабораторії необхідно технічно посилити, а результати ПЛР-тестування людина має отримувати не пізніше доби. Лише таким чином вдасться попередити розвиток ускладнень і подальшої летальності та зрештою врятувати життя тисячам українців.

Не менш важливим Юлія Тимошенко вважає доступність до повного пакету аналізів та медикаментів як для лікування COVID-19, так і для виявлення його можливих наслідків для організму. Вона підкреслила, що така доступність повинна передбачатися не лише для важкохворих, але й для тих, хто перебуває на амбулаторному лікуванні та переносить коронавірус у більш легкій формі.

Того ж дня в рамках візиту голова партії провела зустріч з місцевими підприємцями, на якій обговорили проблеми підприємництва в регіоні та відповіла на всі важливі запитання. Переважна більшість з них стосувалася другої хвилі епідемії та ймовірного обмеження діяльності бізнесу. Чимало з присутніх скаржилося, що, попри дотримання всіх протиепідемічних заходів та оснащення підприємств відповідно до рекомендацій МОЗ, у випадку введення жорстких карантинних обмежень їхні підприємства вимушені будуть призупинити свою діяльність та зазнати чималих збитків. Юлія Тимошенко наголосила, що обмеження роботи більшості закладів місцевої інфраструктури неефективне і нічого, окрім збитків для полтавців та підприємців, не вдасться досягнути. Потрібно не боротися з вітряками, бездумно дотримуючись незрозумілих норм. Краще побудувати дієву на всіх рівнях модель, яка не руйнувала б місцеву економіку, а навпаки, підтримувала її в такий нелегкий час. Саме тому вона підкреслила, що прийдешні місцеві вибори мають першочергове значення для майбутнього країни. По своїй суті вони доленосні, адже в умовах децентралізації долю міста та регіону здебільшого вирішують локально, на місцях.

– Андрія Матковського я знаю давно. Він був міським головою у 2006–2010 роках і одним з найкращих міських голів. Як прем’єр-міністр я тут була неодноразово, бачила, як реально місто змінюється на краще. У Полтаву йшли інвестиції, створювалися робочі місця, багато будувалося, зокрема й за нашою спільною програмою «Доступне житло». Сотні полтавців отримали квартири. Ми на рівні України ставили Полтаву за приклад. Міські голови з інших міст приїжджали до вас переймати досвід, у тім числі щодо відомої на всю Україну програми «Місто без околиць». Сьогодні Полтаві потрібні такі люди, як Андрій Матковський, який знає, що роботи, та вміє це робити. Експериментів нам досить! І в нього дуже сильна і реальна програма. Закликаю всіх прийти 25 жовтня на вибори і проголосувати за Андрія Матковського та команду «Батьківщини», – підсумувала Юлія Тимошенко.