×

Юлія Тимошенко: «Треба розібратися, хто довів енергетику країни до кризового стану»

Через те що вчасно не було закачано достатньо газу в сховища та не покладено на склади вугілля, країна опинилася в стані реального енергетичного колапсу.

Про це повідомила голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко під час розширеного засідання Асоціації громад зон спостереження АЕС, що відбулося в Нікополі.

За її словами, НАК «Нафтогаз», маючи влітку на своєму рахунку майже 2 млрд доларів, не використав ці гроші для того, щоб закачати необхідний мінімум – 25–27 млрд кубів газу, а натомість для державних потреб було закачано лише 10 млрд кубів.

«За те, що Україна зазнає сотні мільярдів збитків у бюджетній сфері та гігантські збитки в реальному секторі економіки, несуть відповідальність конкретні люди. Учора я подала до поліції заяву про злочин. А також ми зареєстрували постанову про тимчасову слідчу комісію і невдовзі за неї в Парламенті проголосуємо, щоб з’ясувати, хто конкретно 2 млрд доларів, які були на рахунку «Нафтогазу», поцупив і не закачав газ у сховища», – наголосила Юлія Тимошенко.

Друга складова енергетичної кризи, як зауважила лідер «Батьківщини», – вчасно не було закладено вугілля на склади теплових електростанцій.

«Замість мінімально необхідних 2,5 млн тонн вони поклали 700 тис. тонн. І тому тепер ми «живемо» за рахунок аварійних перетоків електроенергії з Білорусі. При цьому маючи можливість вдвічі більше виробити електроенергії, ніж нам потрібно. На таких конкретних прикладах ми бачимо, що таке відсутність ефективного управління країною», – переконана Юлія Тимошенко.

Під час розширеного засідання Асоціації громад зон спостереження АЕС учасники заходу особливу увагу звернули на питання затримки розподілу між місцевими бюджетами 137,5 млн грн субвенцій з державного бюджету на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зон спостереження.

Юлія Тимошенко запевнила присутніх, що її команда зробить усе необхідне, щоб створити у Верховній Раді міжфракційне об’єднання, яке б підтримувало інтереси всіх громад, які працюють у 30-кілометровій зоні спостереження.

«Потрібно повернути ту систему підтримки людей, які живуть у цій зоні, та для органів місцевого самоврядування, яка існувала раніше. Ідеться про пільгові ціни на електроенергію для населення та направлення 1% від обігу від реалізації електроенергії атомними електростанціями в місцеві бюджети. Люди, які проживають у небезпечній екологічній зоні, мусять відчувати увагу держави», – підсумувала лідер «Батьківщини».

Семен ГРІНЧЕНКО