×

Юлія Тимошенко: Владі треба негайно зібрати кращих фахівців та спільно розробити план протидії енергетичній кризі

Якби владні чиновники вчасно і фахово виконали свою роботу, енергетичної кризи в Україні не було. Потрібно зробити висновки з ситуації та покарати винних, однак прямо зараз влада має зібрати кращих фахівців у сфері енергетики та розробити план протидії енергетичній кризі в Україні.

Про це заявила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко в ефірі телеканалу «НАШ».

Вона повідомила, що цього тижня провела нараду з колишніми міністрами енергетики і професіоналами, які багато років працювали в усіх секторах енергетики. Експерти б’ють на сполох та попереджають про загрозливі наслідки енергетичної кризи.

«Профі кажуть, що потрібно вводити надзвичайний стан в енергетиці, проводити дуже жорстку систему планування енергетичного балансу. Владі треба діяти в надзвичайному режимі та дуже професійно. Я раджу президенту, прем’єру, голові РНБО негайно збирати професійних ексміністрів палива та енергетики, створити штаб протидії енергетичній кризі та план її подолання. Біля президента мають бути люди, які розуміють, що відбувається в енергетиці», – переконана Юлія Тимошенко.

За її словами, енергетична залежність України від Білорусі є наслідком некомпетентності влади, однак зараз дуже важливо, щоб ці домовленості не були зірвані.

«Влада підтвердила, що ситуація в Україні кризова, тому що вони звернулися до Білорусі, щоб в аварійному режимі нам дали електроенергію. Тобто аварійний режим уже настав. Внаслідок некомпетентності та непрофесійності влади сьогодні вся країна залежить від того, чи буде Білорусь, а вони з РФ діють скоординовано, нам давати електроенергію. Але владі треба домовлятися, щоб в самий піковий період не зірвалися домовленості з Білоруссю», – наголосила лідер «Батьківщини».

З цієї ситуації, вважає Юлія Тимошенко, потрібно зробити висновки і притягти до відповідальності тих, хто влітку зірвав підготовку до опалювального періоду.

«З понеділка наша команда буде вносити заяву про злочин проти тих, хто не підготувався до хвилі коронавірусної епідемії та проти тих, хто не підготувався до опалювального періоду по стандартному протоколу. Не треба було робити екстраординарні речі – просто закачати газ і покласти на склади вугілля. Та ситуація, в якій ми опинилися, це конкретна персональна вина людей, які сьогодні при владі. Не порівнюйте це з енергетичною кризою в світі, яка пов’язана зі здорожчанням газу для тих країн, які не мають сховищ і не видобувають власний газ. Якби влада влітку підготувалася, для нас цієї кризи не існувало б», – констатувала Юлія Тимошенко.