×

Кадетський корпус не вийде реконструювати навіть за 200 млн

Так вважає новий власник будівлі

22 серпня Полтаву відвідав голова Державної судової адміністрації України Зиновій Холоднюк, який особисто оглянув будівлю Кадетського корпусу та розповів, коли почнуться перші ремонтні роботи.

Нагадаємо, що з жовтня минулого року триває процес передачі Кадетського корпусу на баланс Державної судової адміністрації. За попередніми даними, у відреставрованій будівлі розмістять чотири місцеві суди: Октябрський, Ленінський, Київський та Полтавський районний. Таким чином колишня будівля Кадетського корпусу перетвориться на Будівлю правосуддя із єдиним апаратом та канцелярією.

Під час зустрічі Зиновій Холоднюк зауважив, що вже не вперше оглядає Кадетський корпус, але ще жодного разу не заходив усередину. Тож голова громадської організації «SavePoltava» Віктор Трофименко провів для поважного гостя своєрідну екскурсію приміщенням, розповів історію будівлі та наголосив, що свого часу Кадетський корпус пережив дві війни та кілька реконструкцій. Проте без належного догляду невпинно руйнується. Майже за 25 років такої занедбаності унікальна будівля дійшла до жалюгідного стану та майже повністю перетворилася на руїни. Тут неодноразово траплялися пожежі, купольний дах над сценою зруйновано вщент, а в численних залах постійно збираються безхатченки, наркомани та пияки.

Оглянувши приміщення та оцінивши об’єм робіт, голова ДСА дещо подовжив дедлайн завершення робіт з 2021 на 2022 рік. Також він наголосив, що реставраційні роботи обійдуться бюджету держави мінімум у 300 мільйонів гривень. За його словами, використання коштів з міського бюджету заборонено законом:

– Хоч будівля і знаходиться в аварійному стані, розуміємо, що не все втрачено та її можливо відновити. Тож у цьому році запланували провести обстеження, аби зробити об’єктивні висновки щодо реального стану приміщення. Також до кінця цього року маємо розробити проект реставрації, пройти державну будівельну експертизу та провести тендер. Одразу після підписання акту прийому-передачі будівлю зареєструють як об’єкт державної форми власності, зведуть паркан та візьмуть під охорону. Хочу наголосити, що держава зацікавлена в реставрації комплексу та повному відновленні історичної пам’ятки.

Очільник ДСА наголосив, що незабаром руїни Кадетського стануть лише сумними сторінками історії, а реконструйована будівля буде новою окрасою Полтави.