×

КАТП-1628 має скасувати результати тендеру на закупівлю вантажного авто

 Антимонопольний комітет прийняв ухвалу зобов’язати КАТП-1628 скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції ТОВ «Кременчуцький автомобільний завод» та рішення про визначення ТОВ «ТД Будшляхмаш» переможцем тендеру на закупівлю вантажного авто.

Нагадаємо, що 8 квітня тендерний комітет оголосив про визначення переможця у відкритих торгах на закупівлю для потреб Полтавського комунального автотранспортного підприємства-1628 великовантажного мототранспортного засобу. Та результати тендеру приголомшили, адже коаліція Удовіченка, Шамоти та Бєлоножка з «Батьківщини» знову показала свій «господарський» підхід, надаючи перевагу білоруським виробникам, знехтувавши більш вигідною пропозицією нашого кременчуцького підприємства «АвтоКрАЗ».

Тоді у тендері змагалося всього п’ять учасників. Вартість їхніх пропозицій коливалася від 1 млн 670 тис. грн до 2 млн 499 тис. грн. Переможцем визначили вантажний автомобіль білоруського виробника, а саме самоскид на базі МАЗу. На підприємстві «АвтоКрАЗ» були здивовані таким вибором полтавських чиновників. Адже вони пропонували свій самоскид КрАЗ5401С2-500 із відвалом, що відповідає всім заявленим технічним параметрам та був дешевшим аж на 750 тис. грн. Але економія бюджетних коштів та підтримка місцевого автовиробника не стали пріоритетом для коаліції Удовіченка, Шамоти та Бєлоножка з «Батьківщини».

Тож ТОВ «КрАЗ» таки подало свою скаргу на результати тендеру до антимонопольного комітету, і тендер скасували. Керівник групи з продажу комунальної техніки ПрАТ «АвтоКрАЗ» Оксана Іванченко каже, що їхню пропозицію відхилили безпідставно та неправомірно. Проте крапку в цьому поставив антимонопольний комітет, ставши на сторону національного виробника:

– Ми впевнені, що все ж таки впевнені, що має перемогти здоровий глузд. Адже на сьогодні наша техніка відповідає всім заявленим вимогам, які висувають національні підприємства. А також вона конкурентна в ціні.

Тож ПрАТ «АвтоКрАЗ» сподівається на проведення повторного тендеру на рівних, чесних та законних умовах на підтримку власного товаровиробника. Тим більше, що заяви про це лунають і на державному рівні.

Також варто зазначити, що вся техніка, яку закуповує коаліція Удовіченка, Шамоти та Бєлоножка з «Батьківщини», здається в оренду приватному підряднику з Харкова, який виграв тендер на прибирання міста. Коаліціанти не гребують нічим, щоб тільки збагатися на відкатах і від цієї фірми.