×

Керівника дитячої лікарні відсторонили від роботи

Лариса Савченко показує документ про своє відсторонення від роботи

У Полтаві кілька днів поспіль обговорюють відсторонення від роботи керівника КП «Полтавська міська дитяча клінічна лікарня» Ларису Савченко, яку чиновники з «Рідного міста» звинуватили у невиконанні службових обов’язків. Формальним приводом для цієї «дискваліфікації» став ремонт у відділенні онкогематології за волонтерські кошти, збір яких ініціювали матері померлих дітей від цієї недуги. Волонтерська допомога медзакладам загальновідома, багаторічна і втілюється не тільки в цій лікарні, а й в інших.

14 січня Лариса Савченко прокоментувала своє відсторонення від роботи. За її словами, коаліція влади про волонтерську допомогу добре знала і навіть оглядала хід виконання ремонтних робіт:

– Про ремонт повідомляла свого безпосереднього керівника, тоді ще начальника управління охорони здоров’я Сергія Котова. Заступник міського голови з гуманітарних питань з команди Олександра Удовіченка «Рідне місто» Світлана Нестуля неодноразово відвідувала лікарню з об’їздами та схвально ставилася до подібної практики. Навіть 8 січня при черговому такому візиті ніяких зауважень до моєї роботи не було. Однак через два дні, у кінці робочого дня, мене в терміновому порядку викликала до себе Світлана Нестуля, яка разом із заступником начальника профільного управління Вікторією Лозою зачитали розпорядження в.о. міського голови про моє відсторонення від займаної посади. Для мене це стало великою несподіванкою, адже я завжди сумлінно виконувала свої посадові обов’язки.

Лариса Савченко розповіла, як у червні минулого року матері померлих від раку дітей Марина Кольвашенко та Тетяна Ященко звернулися до завідувача онкогематологічним відділенням Світлани Шевченко з ініціативою зібрати кошти на ремонт приміщень та палат у онкогематологічному відділенні.

– Це звичайна практика, коли до нас звертаються батьки колишніх пацієнтів, представники ГО та інших волонтерських організацій. Так, уже кілька років поспіль ми співпрацюємо з німецькими волонтерами, які допомагають нам із закупівлею медичного обладнання. А торік фонд «Допомагати просто!» ПриватБанку презентував лікарні сучасне реанімаційне обладнання на суму понад 817 тис. грн. До речі, на цій зустрічі була присутня і сама Світлана Нестуля. З огляду на це я згодилася на волонтерську пропозицію.

Директор лікарні запевнила, що спонсорський ремонт не перетинався із плановими ремонтними роботами за бюджетні кошти:

– Встановлені вікна замовляли не ми, а управління капітального будівництва. Загалом за кошти міського бюджету у грудні 2019 року ми встановили лише 104 вікна. Облаштування маніпуляційної, палат, ігрової кімнати проводиться за спонсорські кошти.

Представники громадських активістів вважають цю ситуацію фарсом та інструментом для кадрових «репресій». Голова Наглядової ради при управлінні охорони здоров’я міськвиконкому Роман Стегній переконаний, що одна з причин відсторонення – політичний мотив:

– Це чергові маніпуляції представників команди «Рідне місто». Останнім часом бачимо, як скрізь з’являються їхні заступники та «потрібні» люди. Таким чином вони вже «підім’яли» під себе управління соціального захисту та об’єднали його з управлінням охорони здоров’я. Не варто забувати і про фінансування галузі, на яку в цьому році заклали 32 млн грн. Щоб контролювати ці кошти на місцях, нова коаліція будь-яким способом «прибирає» незручних людей.

Щодо скандальної ситуації свою думку висловила і Вікторія Лоза. За її словами, про потреби в ремонті онкогематологічного відділення ніхто нічого не знав і перед формуванням бюджету міста ця потреба не була озвучена. А «збирати гроші на карточку у соцмережах» непотрібно, адже все необхідне має бути передбачене міським бюджетом.

Попри красномовство і ніби логічні аргументи чиновниці від «Рідного міста», усе ж лишається риторичне запитання – чому про ремонт стало «відомо» лише у січні поточного року, якщо волонтери відкрито працювали в лікарні з липня 2019 року і самі ж посадовці неодноразово бували у медзакладі з перевірками?