×

Хаос і безлад: депутати з «Батьківщини» проігнорували сесію міськради

34-та сесія Полтавської міськради показала, який безлад та хаос відбувається серед окремих фракцій, які вже навіть почали ігнорувати сесійні засідання. До вже звичної відсутності на сесіях Полтавської міськради фракції партії Олександра Мамая «Совість України» (сім депутатів) нині додалася й відсутність «Батьківщини» у повному складі. Це шість депутатів: Олег Бєлоножко (голова фракції), Юрій Бойко, Анатолій Клименко, Дмитро Петров, Олександр Пінчук, Андрій Соколов.

Голова фракції Олег Бєлоножко.

Фракція «Батьківщини» навіть не пояснила своїх дій. На телефонні дзвінки депутати не відповідали. Цікаво, що напередодні сесії депутати зі «Свободи» заявили про свої наміри не голосувати за низку питань, які лобіює «Батьківщина». Підтвердженням цього стала публікація депутата Вадима Ямщикова на своїй сторінці у «Фейсбуку» тих питань, за які «Свобода» виступає проти: забудови території колишнього кінотеатру «Алмаз»; будівництва багатоповерхівки на вулиці Стрітенській, 1; забудови на території автостанції Полтава-3 (ринок «Київський»); забудови кварталу, обмеженого вулицями Юрія Тимошенка (колишня Примакова), Великотирновською, Весняною та Ювілейною.

Тож виходить, що політичні ігрища та «шкурні» питання шістьох депутатів показали свою справжню позицію щодо фінансової підтримки пенсіонерів. Демарш «Батьківщини» завдав удару по більшості у міськраді, яку складає «Рідне місто» (сім депутатів і Тетяна Паутова), «СДП» (чотири депутати й Олександр Шамота), «Самопоміч» (три депутати), «Свобода», яка є ситуативним союзником більшості. Поки що вони мають 22 голоси.

Проте повернімося до самої сесії. Коаліція не внесла до порядку денного проєкт рішення «Про надання матеріальної допомоги полтавським пенсіонерам та військовим пенсіонерам», який підготував депутат міської ради Андрій Матковський. Метою цього проєкту було виділення коштів на соціальний захист третини полтавців, які опинилися у скрутному становищі під час тривалих карантинних заходів. Усі ці кошти полтавці змогли б витратити на їжу, ліки, пересування у транспорті. Тож ці гроші влилися б і перезапустили економіку міста.

Однак депутати фракцій «СДП», «Рідне місто», «Самопоміч» та «Свобода» не внесли це питання до порядку денного. На думку Андрія Матковського, гроші на виплати пенсіонерам у бюджеті є: – Знайти 94 млн грн у тримільярдному бюджеті не дуже складно.

По-перше, є дуже велика економія коштів за рахунок того, що не працювали школи і дитячі садки. Була економія на опаленні, на харчуванні, і це десятки мільйонів гривень. А по-друге, чиновникам від «Рідного міста», «Батьківщини», «СДП» треба відмовитися у цьому році від мегапроєктів, від золотих фонтанів і фінансування об’єктів, до яких черга дійде, може, тільки через десять років. Зате «СДП», «Рідне місто», «Самопоміч» та «Свобода» проголосували за виділення грошей на свій піар у сумі 291 тис. грн. Крім того, ще й зняли кошти із протидії коронавірусу, направивши їх на потреби ЖКГ, на які і без того спрямовуються мільйони, зокрема, попри негативну динаміку росту захворювань, зменшили видатки на тест-системи.

До речі, коли в заступника міського голови з економічних питань Тетяни Юрченко із команди Удовіченка «Рідне місто» запитали, коли ж нарешті місто побачить апарати ШВЛ, на які з бюджету витратили аж 25 млн грн, вона сказала, що все в процесі. Також забрали 1,5 млн грн з побудови котельні для мешканців дев’яти житлових будинків у селищі Новобудова. І це при тому, що на проєктування цієї котельні вже витратили 600 тис. грн. Отже, ці гроші викинули на вітер.

Варто зазначити, що і на цій сесії не вдалося вирішити питання із штучним покриттям для спортивного майданчика в ЗОШ №21, де діти постійно травмуються. І це при тому, що цю проблему вже неодноразово порушували батьки та вчителі на депутатських комісіях та на сесіях міськради. Однак їх керманичі міста не чують. Виділяють мільйони на ЖКГ, а на дітлахах економлять.