×

Кілька цікавих фактів про дощ

У кожному куточку Землі та в кожну пору дощі абсолютно особливі, неповторні, іноді дощу не можуть дочекатись.

Про дощ все давно відомо: з чого він складається, звідки береться та чому буває сильним. Та більшість з людей навіть не уявляє, наскільки багато існує незвичайних і цікавих фактів, з ним пов’язаних. Працівники бібліотеки-філіалу №3 підготували для усіх, хто скучив за дощем, кілька цікавих фактів, про які ви точно не знали.

1. Дощ став причиною появи прогнозів погоди по радіо. Якось американський співвласник радіостанції потрапив під дощ, і він заснував нову рубрику прогнозу погоди, в якій розповідалось про дощ кілька разів на добу.

2. Приблизно один зі ста мільйонів людей страждає алергією на дощ. Будь-який вплив води на шкіру викликає почервоніння, набряки, а потрапивши під дощ такі люди можуть померти.

3. Гра «Дартс» з’явилася через дощ. Якось лучників на змаганні застав дощ. Вони перебрались у паб і почали кидати укорочені стріли в мішень на стіні.

4. В Україні найвологішими є Карпати, Кримські гори, захід та північний захід країни.

5. Португалія – дощ у цій країні є поважною причиною не виходити на роботу. Також під час дощу багато власників бутиків оголошує про розпродажі, що так і називаються «Розпродажі дощу» чи «Дощові ціни».

6. На Кубі дощі йдуть близько полудня, а в Таїланді – тільки вночі.

7. У посушливій Ботсвані люди вітаються словом «пулу», що означає «дощ». Національна валюта в країні теж називається «пулу».

8. У XVII столітті в Великобританії був прийнятий закон про дощ, за яким синоптика страчували за неправильне прогнозування дощу.

9. Мешканців Уганди не злякаєте громом, тому що в країні дощ з грозою йде близько 250 разів на рік.

10. У містечку Уайнсберг (штат Огайо, США) 29 липня кожного року неодмінно йде дощ, це триває протягом 100 років.

11. Місто Черапунджі (Індія) саме дощове у світі. За рік там випадає 26 460 мм дощу.

12. На горі Вай-Але-Але (Гаваї, США) дощі йдуть до 350 днів у році.

13. Людина може залишитися під дощем абсолютно сухою, якщо знаходиться в пустелі. Насправді дощі в пустелі бувають, але про дощ неможливо дізнатися, оскільки краплі просто не долітають до землі, випаровуючись під впливом гарячого повітря.

14. Земні дощі складаються з води. В минулому на Марсі також йшли водяні дощі.

15. На Венері йдуть сірчанокислотні дощі. Але ці опади не долітають до поверхні, випаровуючись через високу температуру.

Колектив бібліотеки-філіалу № 3 запрошує відвідати читальний зал та пропонує дізнатись більше цікавої інформації із книг та журналів і бажає усім гарного настрою будь-якої погоди.