×

Коаліція Удовіченка, Шамоти та Бєлоножка із «Батьківщини» під шумок замовляє проєкти ФОПам-прокладкам на 614 тис. грн

Поки полтавці сидять удома на карантині, коаліція Удовіченка, Шамоти та Бєлоножка із «Батьківщини» під шумок продовжує замовляти проєкти капремонтів, на реалізацію яких у міському бюджеті немає коштів. Лише за останній тиждень управління ЖКГ Полтави замовило 60 проєктів на 6,5 млн грн.

Переважна більшість із них стосується ремонтів доріг, тротуарів, дворів та ліфтів. Також у цьому переліку вказано три замовлення на документи для скверів та парків на 614 тис. грн. Такі витрати нині недоцільні, адже місто вже двічі перерозподіляло бюджет у зв’язку із додатковими витратами на протидію коронавірусу.

Так, 26 та 27 березня управління ЖКГ підписало три контракти із ФОП Володимиром Білоусом на виконання проєктів капремонту трьох об’єктів: на сквер у мікрорайоні Сади-2 піде 189 тис. грн; Дубову алею на Червоному Шляху – 320 тис. грн та на площу Слави біля Південного вокзалу – 106 тис. грн. Зазвичай після того, як проєктно-кошторисна документація буде готова, місто має замовити і самі роботи згідно з тими розрахунками. Проте звідки брати гроші на реалізацію цих проєктів? Адже нині у зв’язку з карантином не працюють громадські заклади, ресторани, ринки, і міський бюджет недоотримає чималі кошти. Та й видатки на карантинні обмеження постійно зростають.

І для того, щоб їх перекрити, кошти перенаправляють із інших статей. Лише за перший тиждень карантину місто забрало 34,5 млн грн зі сфер освіти, культури та розвитку, а ще за тиждень – близько 18 млн грн. Протягом усього карантину бюджет ЖКГ зменшили на понад 7 млн грн. І невідомо, чи не будуть зменшувати й надалі.

Нагадаємо, що ФОП-прокладка – уже давній «партнер» управління ЖКГ, якому ще з 2018 року проплачували близько 5 млн грн за таку ж роботу. Проте коаліція Удовіченка, Шамоти та Бєлоножка з «Батьківщини» думає лише про одне – швиденько списати 614 тис. грн, отримавши свої відкати. А про втілення у життя цих проєктів не йдеться. Отак господарники піклуються про місто та полтавців, насправді дбаючи лише про свою матеріальну вигоду та ще й під час коронавірусної пандемії.