×

Коаліція Удовіченка, Шамоти та Бєлоножка з «Батьківщини» спустошила бюджет міста на 750 тис. грн

8 квітня тендерний комітет оголосив про визначення переможця у відкритих торгах на закупівлю для потреб Полтавського комунального автотранспортного підприємства 1628 великовантажного мототранспортного засобу. Та результати тендеру приголомшили, адже коаліція Удовіченка, Шамоти та Бєлоножка з «Батьківщини» знову показала свій «господарський» підхід, надаючи перевагу білоруським виробникам, знехтувавши більш вигідною пропозицією нашого кременчуцького підприємства «АвтоКрАЗ».

Самоскид КрАЗ-5401С2-500 із відвалом.

Так, у тендері змагалося всього п’ять учасників. Вартість їхніх пропозицій коливалася від 1 млн 670 тис. грн до 2 млн 499 тис. грн. Переможцем визначили вантажний автомобіль білоруського виробника, а саме самоскид на базі МАЗу. На підприємстві «АвтоКрАЗ», який був одним з учасником торгів, здивовані таким вибором полтавських чиновників. Адже вони пропонували свій самоскид КрАЗ-5401С2-500 із відвалом, що відповідає всім заявленим технічним параметрам та дешевші аж на 750 тис. грн. Але економія бюджетних коштів та підтримка місцевого автовиробника не стали пріоритетом для коаліції Удовіченка, Шамоти та Бєлоножка з «Батьківщини».

Більше того, такими махінаціями вони підтримують країну-агресора. Керівник групи з продажу комунальної техніки ПрАТ «АвтоКрАЗ» Оксана Іванченко дивується результатам тендеру:

– Чомусь не врахували навіть того, що за відсутності в Білорусі металургійних виробництв для виготовлення МАЗів на 90% використовують метал, комплектувальні з Росії. Оснащений самоскид МАЗ знову ж російським двигуном ЯМЗ-53623, що підтверджується сертифікатом відповідності, наданому в технічній документації до тендеру. Тобто кошти українських платників податків використовуються для розвитку економіки країни-агресора, для посилення залежності економіки України від іноземного виробника.

У прес-службі міської ради повідомили, що пропозицію «КрАЗу» відхилили, оскільки в них був неповний пакет документів, невідповідність поданих матеріалів до умов тендерної документації: надання звітності ТОВ «КрАЗ», дилером ПрАТ «АвтоКрАЗ», лише за один звітний період, у той час як вимагається інформація за два звітні періоди. Однак Оксана Іванченко каже, що ТОВ «КрАЗ» надало матеріали про те, що розпочало свою діяльність лише в травні минулого року, тому апріорі не могло виконати цю вимогу. Тому відхилення пропозиції неправомірне та упереджене:

– Де ж та обіцяна підтримка вітчизняного виробника? Про неї говорять чиновники всіх рівнів, говорив і президент Зеленський на зустрічі з керівниками підприємств у Полтаві та й на «АвтоКрАЗі»… Тим часом переможцем тендеру стає дорожчий іноземний виробник.

Коаліція Удовіченка, Шамоти та Бєлоножка з «Батьківщини» керується своєю логікою. На «АвтоКрАЗі» ж повідомили, що звертатимуться до відповідних інстанцій та оскаржуватимуть таке рішення полтавських керманичів. Між іншим, голова тендерного комітету з команди Удовіченка «Рідне місто» Тарас Бойко завдяки таким закупкам уже став мільйонером. Як випиває чарчину, то розповідає своєму оточенню, що його доходи перевалили вже за мільйон.

Також варто зазначити, що всю техніку, яку закуповує коаліція Удовіченка, Шамоти та Бєлоножка з «Батьківщини», здається в оренду приватному підряднику з Харкова, які виграли тендер на прибирання міста. Тож коаліціянти і тут продовжують збагачуватися на відкатах від цієї фірми. До речі, поки готувався матеріал до друку, ТОВ «КрАЗ» таки подало свою скаргу на результати тендеру до антимонопольного комітету, і в разі її прийняття до розгляду тендер буде зупинено до прийняття рішення.