×

Коаліція Удовіченка, Шамоти та Бєлоножка з «Батьківщини» знищує дрібних підприємців

Продуктовим ринкам дозволено працювати відповідною постановою МОЗ України від 30 березня. Умови їхньої роботи в час карантину значно жорсткіші: це має бути офіційно зареєстрований оператор ринку харчових продуктів; один відвідувач на 20 кв.м. площі; 1,5 м між покупцями у чергах; обов’язкові засоби індивідуального захисту тощо. Однак у Полтаві досі діє рішення ринки закрити!

Секретар міської ради Олександр Шамота продовжує наполягати на такій необхідності, про що заявляє на зустрічах з журналістами та публікує у своєму телеграм-каналі, що ринки працювати не будуть, крапка. Підприємці міста запевняють, що в чиновника відсутній діалог з ними, і не розуміють, чому в Полтаві, де зареєстрований лише один випадок хвороби, вживаються такі жорсткі карантинні заходи.

Голова ГО «Підприємці Полтавщини» Євген Дикань каже, що міська влада ігнорує постанови МОЗ щодо відкриття ринків у місті і вперто продовжує наполягати на своєму: – На сьогодні наша організація «Підприєм- ці Полтавщини», у яку входить багато людей, які торгують саме на ринку, вважає рішення МОЗ дуже правильним, що ринки мають відкритися. Адже наша міська влада не ставить найпростіше запитання: як людям далі існувати, як їм жити і як годувати свої родини та платити за комунальні послуги?

Звісно, для працівників ринку така ситуація плачевна. Проте і полтавці потерпають від завищених цін монополістів-супермаркетів. Зрештою у нас немає конструктивного спілкування з міською владою. Не розуміють позиції Шамоти і торговці, реалі- затори. Вони кажуть, що ймовірність померти від коронавірусу менша, ніж від голоду.

– Вважаю, що закриття ринків було взагалі передчасним. Мали б просто дотримуватися всіх умов, які пропонує нам санітарія, і продовжувати роботу. Тоді не було б підвищення цін ні в супермаркетах, ні в магазинах. Нас ставлять перед вибором: або померти від голоду, або померти від вірусу. Але від хвороби ми можемо вберегтися якось, а від голоду як уберегтися, гроші закінчуються? Вихід один – тільки працювати при певних жорстких умовах. Ми готові до виконання цих умов. Треба відкриватись, – говорить підприємець Оксана Підгрушна.

Підприємець з оптового ринку Юрій Маслак зазначає, що Полтава – це наче інша держава, оскільки в ній ігнорують рішення уряду та Міністерства охорони здоров’я:

– Маємо постанови Міністерства охорони здоров’я, та й головний санітарний лікар України дозволив роботу продовольчим ринкам. Не розумію, невже наше місто перебуває в окремій державі? Якщо ні, то маємо дотримуватися законів і постанов. Проте бачимо вибірковий підхід. Чим кращі від дрібних підприємців, припустимо, «Аврора», «Епіцентр», яким дозволили працювати? А будівельний ринок теж чомусь зачинили. Ті підприємці теж вклали гроші в товар. Чим вони гірші? Полтавці благають відкрити ринки, адже за час карантину їхнє матеріальне становище дійшло до критичної точки.

– Я простий реалізатор, у мене 40 грн залишилося в кишені, уже завтра не буде за що купити поїсти. І допомоги немає від кого чекати. Відкрийте нас, будь ласка, бо це матиме жахливі наслідки. Люди будуть чинити самогубства від безвиході, – скаржиться Марина Головач. – Незабаром відбудуться вибори, і всі ж оці портрети ми побачимо, ті, що нас гноблять, закривають. Тоді скажуть: «Проголосуйте за мене». Хай народ задумається трішки, кого вибирати, та за кого зрештою голосувати.

Пересічні полтавці також не зовсім розуміють логіку міської влади: великі супермаркети працюють, а ринки просто неба, на свіжому повітрі зачинені. Нагадаємо, що продуктові ринки в місті були закриті з початком карантину, що спровокувало різке зростання цін на продукти в супермаркетах та магазинах. Керівництво ж інших міст прислухалося до уряду і, наприклад, 24 березня у Мелітополі вже відновили свою роботу всі міські ринки, де підприємцям дозволили торгувати продуктами, засобами для гігієни та кормами для тварин.

Тиждень тому і на Полтавщині у Кременчуці міська влада дала дозвіл на торгівлю розсадою на ринках міста. У Львові, Вінниці, Одесі та в інших великих містах ринки взагалі не закривали. Продовжують працювати ринки і у містах-міль- йонниках, як-то Харків та Дніпро. Їхня діяльність жодним чином не вплинула на поширення коронавірусу. У першому місті зафіксовано лише один випадок захворювання, а в іншому – п’ять. Однак, попри постанови МОЗу та позитивну статистику і для нашого міста щодо захворювання, коаліція Удовіченка, Шамоти та Бєлоножка з «Батьківщини» продовжує змову із супермаркетами. Вони думають лише про своє збагачення, а не про дрібних підприємців та звичайних полтавців, які незабаром будуть помирати від голодної пандемії.