×

Кодування супутникового ТВ: що чекає українського телеглядача в новому році?

Найбільш рейтингові українські телеканали вже досить тривалий час залякують глядачів повідомленнями про те, що скоро вони не зможуть дивитися улюблені програми за звичною “схемою”. Телеканали «1+1», «2+2» і «ТЕТ», перериваючи трансляцію навіть у прайм-таймі, жахають: «Увага! Це повідомлення саме для тебе! Вже на початку 2020 року супутниковий сигнал цього та інших українських телеканалів буде закодовано! Щоб мати змогу дивитися їх надалі, негайно звернися до офіційного телевізійного оператора!».

Як відомо, чотири найбільші вітчизняні медіахолдинги домовилися про кодування своїх каналів із 20 січня наступного року. Виходить, відкритий «супутник» закодують, а відтак доступ до вільного контенту буде заблоковано.

Таким чином український глядач має попрощатися із безкоштовним переглядом найпопулярніших телеканалів: 1+1, 2+2, ТЕТ, Бігуді, УНІАН, Плюс-плюс, ICTV, СТБ, Новий канал, М1, М2, ОЦЕ ТБ, ТРК Україна, НЛО ТБ, Індиго, Інтер, НТН, К1, Піксель, К2, Enter-фільм, Мега, Zoom (усього 23 провідні канали).

Тож уже сьогодні багатьом треба подумати про підключення до офіційного провайдера. Незручностей від кодування супутникового сигналу не відчують абоненти, які вже отримують послугу ТБ у свого провайдера. Але треба враховувати той факт, що доступ до сигналу буде лише у офіційних постачальників контенту.

Аби продовжувати користуватися саме супутниковим телебаченням, варто оформити підписку на DTH-платформи. Їх в Україні всього дві – Viasat та XtraTV. Якщо ви користувалися не їхніми послугами, провайдер надавав вам їх нелегально. Супутникову тарілку змінювати не доведеться. Треба буде лише купити новий тюнер, який підтримує систему кодування VERIMATRIX та має доступ до платного контенту пакетів офіційних супутникових операторів. Такі приймачі містять спеціальне маркування УТБ. Вони, до речі, працюватимуть і до кодування, тому купівлю можна планувати вже зараз. Або ж можна не робити нічого і відмовитися від цих 23-х каналів – інші будуть доступні на супутнику, як і раніше. Є й варіанти з переходом на іншу модель прийому – про це нижче.

Нині ціна сучасного тюнера становить 1 тис 099 грн. За користування послугами доведеться платити окремо. Стандартний пакет телеканалів обходитиметься від 49 грн на місяць. Із детальними тарифами можна ознайомитися на сайтах провайдерів https://viasat.ua/uk https://xtratv.com.ua/xtralehkiystart

Можна також перейти на прийом цифрового ефірного телебачення Т2. Там закодовані канали будуть у відкритому доступі. Вам треба буде придбати ефірну антену і цифровий приймач Т2 або ж сучасний телевізор, у який цей приймач вбудований. Та для початку треба пересвідчитися, чи є покриття “цифрою” у вашому регіоні.

Інші варіанти – кабельне телебачення, OTT або IPTV. OTT підійде, якщо у вас якісний інтернет. Тоді ви маєте змогу обрати постачальника послуг самостійно – він підключить вас до сигналу через інтернет. Або ж обрати IPTV – тоді доведеться придбати доступ до телебачення тільки від свого провайдера інтернету. Зазвичай вони пропонують пакети інтернету та телебачення «два в одному», що значно вигідніше, ніж купувати їх окремо.

У той же час близько 40 регіональних та всеукраїнських телеканалів залишаться у відкритому доступі: «5 канал», «UA: Перший», «Прямий», «112 Україна» та інші.

Але найгіршим є те, що на тлі викачування грошей з українського телеглядача, російські канали “на супутнику” і надалі залишаться безкоштовними: їх ніхто не кодує і не кодуватиме. Тож у черговий раз виходить, що ми самі собі шкодимо, програючи у гібридній війні з Росією.