×

Коли в Україні можна буде побачити рідкісне сонячне затемнення

Невдовзі жителі землі матимуть змогу спостерігати незвичайне астрономічне явище – кільцеве сонячне затемнення. Станеться це явище 10 червня.

Кільцеве сонячне затемнення відбудеться, коли місяць заблокує сонячне світло і кине тінь на Землю. Затемнення почнеться о 13:26:07 за київським часом і триватиме близько півтори години.

Найкраще його буде видно з деяких частин Канади, Гренландії і Росії. Частково «вогняне кільце» зможуть побачити і жителі України.

У цей день варто поберегтися людям із захворюваннями серцево-судинної системи та гіпертонікам. Навіть здорова людина може відчувати слабкість та головний біль.

Наступного разу сонячне затемнення, вже повне, відбудеться 4 грудня 2021 року. Однак на території України його не буде видно. Повністю побачити це явище можна буде лише в Антарктиді, а частково – на півдні Африки, в Австралії та Новій Зеландії. Однак, 25 жовтня 2022 року відбудеться сонячне затемнення, яке можна буде побачити і в Україні (особливо, лівобережній частині). Тоді українці зможуть побачити затемнення Сонця на 51%.