×

Команда Удовіченка вирішила не платити полтавським вчителям!

29 листопада депутати Полтавської міської ради сьомого скликання зібрались на засідання 28 сесії, на якій розглянули 53 питання. Серед них рішення щодо продовження права користування земельними ділянками, зміни до міських програм, а також можливість ліквідації районних у місті Полтава рад.

Одразу після оголошення про початок сесії присутні урочисто привітали ветерана АТО Аркадія Піщанського, якому вручили медаль «За звитягу». Він з 2014 року воює у складі добровольчого батальйону патрульної служби поліції особливого призначення «Січ», брав участь у бойових операціях у Пісках та Авдіївці. У своїй промові воїн подякував за нагороду та, звернувшись до присутніх, закликав не забувати його полеглих побратимів і бути гідними їхніх жертв.

Далі розпочалися виступи громадськості, що переважно стосувалась недоліків сфери житлово-комунального господарства. Так, мешканка будинку №128 на вулиці Шевченка Тамара Мамай звернулася до депутатів із проханням заасфальтувати дворовий проїзд та прибудинкову територію. Під час виступу вона поскаржилася на незадовільну роботу заступника міського голови з питань ЖКГ з команди Олександра Удовіченка Олексія Чепурка та начальника управління ЖКГ Сергія Сінельника. За її словами, вони принципово ігнорують звернення та не виходять на діалог. Користуючись нагодою, полтавка прохала закласти необхідні кошти на ремонт їхнього будинку у бюджет на наступний рік.

А мешканка будинку №33 на вулиці Стрітенській Любов Літус, не стримуючи сліз, просила відремонтувати їхній аварійний будинок:

– Результати обстеження фахівцями нашого будинку невтішні, адже через тріщини в стінах він може у будь-який момент упасти. Тріщини щодня збільшуються, а руйнування набирає обертів. Нам ні на кого сподіватися, і самостійно нічого вдіяти ми не можемо. Тож прийшла просити допомоги в міської ради.

Про проблеми з відсутністю ремонту розповіла і Валентина Присяжнюк, яка проживає на Петра Юрченка, 21/9, і вже протягом кількох років намагається врятувати власне житло від знищення. Вона наголосила, що нині найнеобхідніше – капремонт аварійної покрівлі. Також Валентина Присяжнюк підкреслила, що цей виступ – часткова реакція на слова Олексія Чепурка, який на останній містобудівній комісії порадив жителям будинку створювати ОСББ для розв’язання проблеми. Окрім цього, додав, що гроші виділятимуть лише тим будинкам, де створять ОСББ, на умовах співфінансування з мешканцями. Валентина Присяжнюк зазначила, що вона та її сусіди за створення ОСББ, але лише після того, як місто відремонтує будинок, який ЖЕО не ремонтувала від самого будівництва. На її думку, непорядно забирати гроші з ремонту дахів житлових будинків та направляти їх на дороги та тротуари.

На поганий стан даху поскаржилася також і полтавка Марина Димарецька, наголосивши на необхідності ремонту ґанку на Степового фронту, 36, у першому під’їзді.

За результатами звернень громади слово взяв депутат Полтавської міської ради Андрій Матковський. Він зазначив, що принципова позиція його команди – не залишати полтавців сам на сам з проблемами, а активно допомагати у їх розв’язанні. Андрій Матковський зауважив, що з такими пенсіями та зарплатами люди не можуть самостійно ремонтувати будинки:

– Усі адреси тих, хто виступав, були у програмі ЖКГ, за яку депутати ще на початку року проголосували. Більш того, на неї виділили необхідні кошти. То ми як депутати виконали прохання полтавців, але виконавчі органи, маючи повноцінне фінансування, не спромоглися зробити навіть 50 відсотків від запланованого. Це бездіяльність управління ЖКГ. Хто дав право заступнику міського голови формувати політику ЖКГ від імені міської ради, заявляти полтавцям, які приходять на прийом, що не будуть ремонтувати оселі тих, хто не створить ОСББ? Це політика окремої партії, і за це Чепурко має отримати покарання.

Нагадаємо, що Олексій Чепурко вважає, що мешканці є власниками всіх будинків і не лише приватизованих квартир, а й співвласниками даху, трубопроводів, тобто всіх мереж у цьому будинку. А отже, вони зобов`язані утримувати свою власність у належному стані.

На роботу управління ЖКГ поскаржився і депутат Полтавської міськради Віталій Павлій, який порушив досить актуальну проблему із перевезенням у Рибцях. Він укотре попросив відновити п’ятий маршрут і направити один із анонсованих нових автобусів на Рибці.

Зрештою присутні перейшли до розгляду першого питання – «Про внесення змін до показників міського бюджету на 2019 рік». Серед іншого у ньому йшлося про виділення грошей на ремонт доріг та тротуарів по 15 млн грн відповідно. Пропонувалося 2,3 млн грн, які передбачались на ремонт житлового фонду, а також 1 млн грн на ремонт дитячих та спортивних майданчиків, зняти і перекинути на ремонт тротуарів та доріг.

Замість начальника бюджетно-фінансового управління Тетяни Чумак виступила її заступник Тетяна Кустолян. За її словами, усі зміни стосуються перерозподілу 42 млн грн у межах чинного бюджету, додаткових коштів немає. Зауважимо, що зі сфери освіти на потреби ЖКГ забирають 37 млн грн, пояснюючи це економією, зокрема 14 млн грн – економія по заробітній платі.

Депутат Володимир Корчака заявив, що не підтримуватиме зміни, бо вони порушують права людей, які очікували на ремонт будинків до кінця цього року, а також стан дитячих та спортивних майданчиків не такий, щоб з них забирати кошти. А Андрій Матковський додав, що категорично проти такого рішення, оскільки ці кошти перекидають на УЖКГ за рахунок невиплачених доплат за престижність роботи вчителям, як це передбачено постановою Кабінету Міністрів:

– Бюджетом 2019 року ми передбачали, що в першому півріччі педагогам буде виплачуватися 10% надбавки, а з липня ми закладали гроші на виплату 20%. Чому цього не сталося, не можу сказати. Тому що ми з липня не відповідаємо за цю галузь, прийшли інші керівники від партії Олександра Удовіченка. Вони вирішили «економити», не платити надбавки вчителям. Скажіть, це ефективне використання коштів, яка це економія? Та це знущання над нашими освітянами.

За проєкт рішення відмовляються голосувати представники команди Андрія Матковського. Але голосів вистачало, і, на жаль, рішення прийняли. Також не отримав підтримки і проєкт рішення, ініційований депутатом Полтавської міської ради з команди Андрія Матковського Олександром Глазовим. З трибуни він порушив важливе питання про затвердження премій спортсменам, які брали участь у міжнародних змаганнях. Олександр Глазов запропонував включити до порядку денного питання виділення коштів для винагородження спортсменів, які вибороли призові місця та чемпіонські титули на чемпіонатах Європи та Кубках світу з різних видів спорту. До проєкту рішення він подав список із 39 осіб, наголосивши, що переважна більшість з них дефлімпійці і вони заслуговують підтримки та визнання.

Проте через політичні маніпуляції питання отримало лише 14 голосів підтримки і не ввійшло до порядку денного. Позитивним рішенням стало прийняття проєкту рішення «Про внесення змін та доповнень до Програми соціального забезпечення та соціального захисту населення м. Полтава «Турбота» на 2019 рік» та №35 «Про внесення змін та доповнень до Програми соціального захисту окремих категорій громадян м. Полтава, які мають право на пільги».

А от питання «Про внесення змін до рішення позачергової 2-ї сесії Полтавської міськради 7-го скликання від 25.02.2016 «Про здійснення повноважень, що належать до відання виконавчих органів міських рад та про структуру виконавчих органів ради, їх загальну чисельність та витрати на утримання» зі змінами» викликало чимало обурення серед присутніх.

Так, Андрій Матковський негативно відреагував щодо цього проєкту, оскільки з 2015 року кількість працівників виконкому була 418 людей, а нині буде складати 526. На його думку, треба більш раціонально підходити до наявних кадрових ресурсів та не роздувати апарат міськради. І новій більшості менше потрібно думати про працевлаштування родичів та однопартійців. Він наголосив, що нині в Полтавській міськраді збільшується бюрократизм та ускладнюються процеси управління та взаємодії. Зрештою, попри логічні аргументи проти ініціативи, проєкт рішення підтримує більшість, що однозначно вказує на пріоритети правлячої коаліції.

Серед останніх питань став проєкт рішення «Про недоцільність утворення Київської, Подільської, Шевченківської районних у місті Полтаві рад». Ініціатор проєкту Юліан Матвійчук висловив аргументи за необхідність такого рішення. Він додав, що нині жодного голови райради у залі немає, а процеси роботи районних у місті Полтаві рад узагалі недосконалі й залишаються пережитками радянських часів. Та за їхню ліквідацію проголосували лише дев’ять депутатів. Але до цього питання можуть повернутися після розробки «дорожньої карти» процесу. За результатами голосування заплановано створити робочу групу, яка повинна дослідити механізм переведення працівників райрад до управлінь, оскільки це можливо лише на умовах конкурсу та не гарантує робочого місця для кандидата. Тож районні в місті Полтаві ради поки що залишаються