×

«Кожен кадр – це окреме життя…»

У «Художньому салоні» Полтави відкрилася фотовиставка Миколи Кигима – знаного у нашому місті фотомитця. На ній представлені кращі роботи майстра за кілька десятиліть плідної роботи у цій царині. Тому частина робіт є ще чорно-білими.  Це здебільшого портрети.  Однак саме ця техніка інколи й дозволяє якнайкраще розкрити характер людини, тому, за свідченням колег, саме з цих світлин  по-новому доводиться відкривати навіть добре знайомих людей. Не менш вражаючими є і жанрові фото Миколи Кигима, його оригінальний погляд на оточуючу нас природу.

Про творчість автора фотовиставки, яку влаштувало полтавське відділення Національної спілки фотохудожників, говорив  його голова Сергій Назаркін, заслужений художник України Микола Підгорний, директор Краєзнавчого музею ім. В.Кричевського Олександр Супруненко,  журналіст Віталій Скобельський, колеги і друзі Миколи Кигима, його дружина Світлана  і донька Катерина.

Усі вони підкреслювали: хоча захоплення фотографією не було пов’язано з професійною діяльністю автора, та й тут він проявив свій професіоналізм, адже у всьому, за що брався у житті, намагався досягти досконалості.

Це уже третя фотовиставка почесного члена НСФУ. Жаль лише, що сам автор її  вже не побачить – у листопада  минулого року його не стало.

«Кожен кадр – це окреме життя», любив повторювати Микола Кигим. Так само і кожнайого світлина продовжує жити своїм життям…