×

Кожен злочин проти журналістів буде якісно розслідуваний, – кажуть у Верховній Раді

На цьому голова Національної поліції України наголосив під час виступу у Верховній Раді на парламентських слуханнях щодо безпеки діяльності журналістів в Україні. 

Голова Національної поліції поінформував про хід розслідувань злочинів проти журналістів та розповів про результат опрацювання звернення Національної спілки журналістів щодо порушень прав представників ЗМІ впродовж 2017-2019 років:

«Із вказаних 199 випадків слідчими Національної поліції розпочато 152 кримінальні провадження. У восьми з них визначено підслідність за органами безпеки та ДБР, в 42 провадженнях наразі триває досудове розслідування. А до суду з обвинувальним актом уже скеровано 28 проваджень», – зазначив Ігор Клименко. 

Ігор Клименко зауважив, що інколи виникають труднощі із застосуванням спеціалізованих статей Кримінального кодексу України. Наприклад, не завжди одразу можна визначити, чи пов’язаний мотив злочину саме із професійною діяльністю журналіста. «Усі факти протиправної діяльності щодо журналістів поліцейські уважно перевіряють та за наявності законних підстав вносять відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за спеціалізованими статтями. Розслідування злочинів цієї категорії перебувають на моєму особистому контролі», – підсумував Ігор Клименко. 

Ну, що ж, як кажуть, поживемо – побачимо! Тим паче, що досі, принаймні на Полтавщині, жодних позитивних зрушень у цьому напрямку не відбувалося. Хоча і випадки погроз були, і навіть напади на журналістів.

Ігор Кужик і Микола Білокінь.

До речі, у парламентських слуханнях узяла участь і полтавська делегація, яку очолювали заступник голови ОДА-керівник апарату Микола Білокінь та голова обласної організації Національної спілки журналістів Євген Лопушинський. Щоправда, у соцмережах серед журналістів виникла суперечка: а хто уповноважував саме такий склад делегації представляти журналістську спільноту Полтавщини?