×

КП ПОР «ПОЛТАВАВОДОКАНАЛ» проводить інвентаризацію споживачів послуг водопостачання та водовідведення в приватному секторі Полтави

До диспетчерської служби «Водоканалу» продовжують надходити скарги споживачів приватного сектору щодо низького тиску води в мережі водопостачання, хоча поливний сезон уже давно закінчився.

З метою з’ясування причин проблеми контролери спільно з інспекцією по контролю за водокористуванням проводять інвентаризацію споживачів послуг водопостачання. Метою проведення заходу стало виявлення самовільних користувачів послуг водопостачання, витоків води як на мережах споживача, так і на мережах, які перебувають на балансі підприємства, закріплення споживачів послуг водопостачання за вуличними водорозбірними колонками загального користування, виявлення абонентів, де фактична норма споживання більша, ніж та, за якою здійснюється нарахування плати, виявлення поливної площі у споживача, де відсутній прилад обліку на вводі, та ін.

– Слід зазначити, що на кожну визначену зону подається об’єм води, який розраховується від загального обсягу реалізованих послуг водопостачання. Облік води в окрему зону здійснюється через контрольний прилад обліку. Тому дуже важливо виявляти вищезазначені фактори та розбіжності, вчасно їх ліквідовувати та приводити у відповідність з обліковою базою підприємства, – розповіла контролер водопровідного господарства відділу по роботі з фізичними особами служби обліку та реалізації КП ПОР «ПОЛТАВАВОДОКАНАЛ» Ірина Лисенко.

Контролер зауважила, що трапляються різні випадки та ситуації, наприклад, споживач не проживає, а нарахування продовжуються, оскільки останній вчасно не з’явився до підприємства з питання опломбування вводу.

– Багато ситуацій, коли водопровідний ввід обладнаний приладом обліку води, але споживач з різних причин не передає фактичні показники. Тоді ми все з’ясовуємо та приймаємо індивідуальне рішення по кожному випадку – розповіла Ірина Лисенко.

Під час рейдів працівники підприємства надають відповідь на запитання, які виникають у місцевих жителів. Проконсультували і Віктора Щеглова, котрий живе на вулиці Новаторській у мікрорайоні Лісок і тільки у весняно-літній період користується послугами водорозбірної колонки загального користування. В інший період року живе та сплачує за послуги за місцем реєстрації за іншою адресою.

Його сусід Ігор Клітний давно підключив своє домоволодіння до централізованих мереж водопостачання. Вони з дружиною сумлінно сплачують за фактично спожиті послуги водопостачання за показниками приладу обліку води та задоволені якістю наданих послуг. При цьому повідомили, що проблем з водопостачанням ніколи не було, їх усе влаштовує.

– Для поливу ми використовуємо свердловину, тому напір у сусідів нормальний, – прокоментував Ігор Клітний.

Ніна Очерет, що живе на провулку Рельсовому, провела воду в будинок і також задоволена послугами підприємства.

– Не пам’ятаю, щоб зверталась до «Водоканалу» зі скаргами чи проханнями. Коли аварія на мережах, то розуміємо, що води може не бути, – зазначає Ніна Очерет.

А ось Лідія Могилат живе на вулиці Озерній й користується вуличною колонкою загального користування. Провести воду в хату не може, бо бракує грошей.
Слід зазначити, що послугами водорозбірних колонок в основному користуються люди похилого віку, які не мають коштів для підключення домолодіння до вуличних централізованих мереж водопостачання. Питання щодо підключння до централізованих мереж водопостачання цієї категорії споживачів буде вирішуватись колегіально на рівні керівництва підприємства.

Також при проведенні інвентаризації працівники «Водоканалу» виявляють самовільні підключення до централізованих мереж водопостачання. Технік інспекції по контролю за водокористуванням Валерій Ляліков постійно надає інформацію про те, що згідно з пунктами 4.2, 4.4 Правил користування системами комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України №190, які затверджені наказом Міністерства житлово-комунального господарства №190 від 27.06.2008 р., забороняється будь-яке самовільне приєднання об’єктів водоспоживання до систем централізованого водопостачання та водовідведення (включаючи до будинкових вводів, внутрішньобудинкових мереж або до мереж споживачів). Підключення нових обєектів до систем централізованого водопостачання та водовідведення виконується за наявності проектів, розроблених і узгоджених згідно з нормами проектування та цими Правилами.

Генеральний директор підприємства Василь Воротинцев розповідає, що інвентаризація також допомагає зрозуміти проблеми жителів та покращити якість надання послуг.
Один з основних нап

рямків роботи нашого підприємства загалом – це робота з користувачами послуг. Для нас важливо отримувати зворотний зв’язок. Так ми формуємо перелікпроблемних питань, що стосуються водопостачання чи водовідведення. Також роз’яснюємо споживачам ті питання, які у них виникають. Незалежно від того, у якому районі живе споживач, він повинен отримувати якісні послуги та в повному обсязі, – пояснив Василь Воротинцев.