×

Кращих архітекторів міста привітали з професійним святом

Традиційно в перший день липня в Україні відзначають День архітектури. Аби підкреслити значний внесок архітекторів у розвиток та благоустрій міста, 1 липня у Полтавському художньому музеї ім.М.Ярошенка відбулося урочисте відзначення кращих працівників галузі.

До численних привітань долучився і заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів, керуючий справами міськ-виконкому із команди Андрія Матковського Віталій Нікіпелов. За його словами, саме від містобудівельників залежить, якою Полтаву бачитимуть місцеві жителі та туристи:
– Чудові та неповторні міста, від яких перехоплює подих, – результат невтомної роботи архітекторів. Ця професія складна та малочисельна, адже потребує не лише творчих навичок, а й глибоких математичних знань. Тож, нагороджуючи кращих з кращих, розуміємо, що Полтаві є чим пишатися, оскільки тут працюють та навчаються справжні професіонали своєї справи.

На свято також завітав начальник управління з питань містобудування та архітектури міськ-виконкому, головний архітектор міста Микола Шевельов. Він зазначив, що пишається тим, що полтавська школа архітектури вважається провідною в Україні та добре знаною у світі:
– Праця архітектора має велике суспільне значення, а отже, відповідальна та почесна. Тож відзначаємо провідних спеціалістів галузі, які своїм талантом та наполегливістю щодня перетворюють Полтаву на комфортне та привабливе місто для життя та відпочинку.
Протягом заходу для присутніх із вокальними та хореографічним номерами виступили творчі колективи міста. А окрасою концертної програми став виступ Вікторії Тищик, яка виконала інструментальну композицію на саксофоні.

Серед глядачів була архітектор ТОВ «АКБІ-ПОЛТАВА» Олена Конон-Рижа, яку також нагородили за значний внесок у полтавське містобудування. Жінка запевняє, що обрала професію за покликом серця та жодного дня не шкодує про свій вибір:
– Вирішила стати архітектором, оскільки завжди хотіла зробити щось величне для рідного міста, а також мала відповідні здібності до професії. Протягом 11 років працюю за фахом. Нині займаюся капітальним ремонтом дитсадків та лікарень. Моя робота приносить користь, і це найбільша нагорода, яка надихає на подальші творчі здобутки.

Протягом року від проектних та супутніх організацій надходили подання про відзначення працівників за значні заслуги перед містом. Тож під час свята нагородили 33 кращих із кращих архітекторів Полтавщини. Їм побажали наснаги та подальших успіхів.