×

КрАЗ до кінця 2020 року пустять на металобрухт?

Кременчуцький автомобільний завод – єдиний в Україні виробник вантажних автомобілів, ще до кінця наступного року припинить своє існування й буде порізаний на метал. Про це пише в газеті “ПРОГРАМА ПЛЮС” кременчуцький журналіст Олександр Курилов.

І це невтішні перспективи сьогоднішніх подій, які відбуваються на  автомобільному заводі. Причина – це підприємство вибили з нормального режиму роботи і ПАТ «АвтоКрАЗ» вже не може продавати свою продукцію. Відповідно, за кілька місяців у підприємства не буде коштів, щоб виплачувати зарплату працівникам, а їх перебування на роботі, де нічого не виробляється, втрачає будь-який сенс.

Це остання жахлива новина з життя Кременчуцького автомобільного заводу. 

ПАТ «АвтоКрАЗ» тиждень тому програв тендер щодо постачання 13 вантажних авто для однієї з військових частин Нацгвардії. При цьому вартість КрАзів, які пропонували, була меншою, ніж авто переможця – білоруські МАЗи. У результаті ТОВ «Спец-Ком-Сервіс» з автомобілями МАЗ-5316F5 за ціною 24,2 млн грн перемогло  ПрАТ «АвтоКрАЗ»  з КрАЗ-5233ВЕ з ціною  23,6 млн грн.

Причина, чому ПАТ «АвтоКрАЗ» програв при вигіднішій пропозиції, пояснюється. І головна така – Кременчуцький автомобільний завод має борги по сплаті податків та зборів і це, за рішенням тендерного комітету військової частини, було вирішальним. Але перед цим той же Кременчуцький автомобільний завод програв ще два таких тендери цьому ж ТОВ «Спец-Ком-Сервіс» на постачання 66 вантажівок для Нацгвардії, причому причини програшу там називалися інші.

І слід розуміти, що купівлю  вантажівок виробництва ПАТ «АвтоКрАЗ» блокують навмисно й мета там одна –  перерозподіл бізнесу, в якому Кременчуцький автомобільний став розмінною монетою, як і люди, що на ньому працюють. Щодо бізнесу, за який воюють і через що гине наш автомобільний, то це війна олігархів, про яку ніхто не говорить, але в якій бізнес, наближений до «слуг народу», переміг бізнес  олігарха Жеваго. А всі ці тендери – це просто результати їхньої війни.

Детальніше читайте тут: http://pplus.in.ua/news/pogana_dlya_kremenchuka_novina_pat_avtokraz_do_k_ntsya_2020_roku_por_jut_na_metal_?fbclid=IwAR00VHIQwT1SslD7U_5ji_6PvdsMZwuqw41nzxzx86Fi-cat4Wl8zKHUIBQ