×

Кременчук відзначає 78 річницю визволення від нацистів

29 вересня відбувся урочистий мітинг, присвячений 78 –річниці звільнення Кременчука  від нацистських загарбників. Участь у меморіальному заході взяли представники міської влад на чолі з міським головою Віталієм Малецьким, члени ветеранських організацій, депутати міської ради, воїни АТО та ООС, колективи підприємств різної форми власності, учні та студенти міських закладів освіти, громадськість. 

День вигнання нацистських загарбників кременчуцька громада традиційно відзначає у підніжжя пам’ятника «Воїну-визволителю» – на тому самому місці, де після довгих та кровавих років німецької окупації 29 вересня 1943 року було піднято Прапор Перемоги.  

Міський голова Віталій Малецький наголосив, що кременчужани, як ніхто, знають скільки горя, нещастя, болі та втрат принесла  ІІ Світова  війна. За роки окупації та відступаючи  нацисти зруйнували  майже увесь Кременчук – його промислові підприємства, житловий фонд, об’єкти освіти, медицини та культури. Найбільшим горем для нашого міста стали понівечені воєнною окупацією долі кременчужан.  

Керівник міста наголосив, що ми пам’ятаємо та пам’ятатимемо  усіх – і тих, хто не повернувся з війни, і тих, хто пішов у вічність у повоєнний час, та вклонятимемося перед їх вічною пам’яттю.  Він побажав кременчужанам здоров’я,  сили та наснаги задля  щасливого майбутнього нашого міста та України.  

Від імені  ветеранів виступив голова громадської організації ветеранів Віталій Сельцов.

Пам’ять героїчних визволителів Кременчука усі присутні на заході вшанували хвилиною мовчання. На честь їх безсмертного подвигу прозвучали залпи військового салюту. Урочисте проходження перед пам’ятником «Воїну-визволителю» військовослужбовці  сучасних військових підрозділів, які дислокуються у Кременчуці, присвятили героям колишніх героїчних часів. 

Вінок Слави та живі квіти пам’яті були покладені до підніжжя пам’ятника.