×

Круглий стіл для педагогів Полтавщини: освітяни йдуть у ногу з часом

Сприяти розвитку сучасного освітнього середовища, підвищувати престижність професії вчителя, заохочувати педагогів до особистісного й професійного зростання має на меті управління Державної служби якості освіти у Полтавській області. Так, 11 лютого відбувся круглий стіл «Сертифікація вчителів. Підсумки 2019. Нововведення 2020».

Серед запрошених – сертифіковані вчителі й освітні експерти, які оцінювали практичний досвід учасників сертифікації у 2019 році, а також представники Полтавського обласного інституту післядипломної освіти імені М. В. Остроградського, Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка. Комфортним місцем для спілкування й обміну досвідом став Полтавський університет економіки і торгівлі.

Головна спеціалістка сектору роботи з експертами управління Державної служби якості освіти у Полтавській області Юлія Боловацька привітала  колег і повідомила про гарні показники сертифікації-2019: її успішно пройшли 22 з 28 зареєстрованих учителів Полтавщини.

«Реформа складається з тактичних кроків. Важливо бути почутими й осмислювати нашу взаємодію, – звернувся до учасників круглого столу начальник управління Державної служби якості освіти у Полтавській області Юрій Кращенко. – Цьогоріч Служба якості затверджуватиме оновлену методику оцінювання вчителів та анкету самооцінювання, тож ми з радістю розглянемо ваші пропозиції, аби сертифікація наступних учасників відбувалася за оновленою системою».

Підтримати першопрохідців сертифікації завітала радниця голови Полтавської обласної державної адміністрації з питань освіти Віта Ковальська. Гостя з приємністю повідомила, що квота на 2020 рік, яка становила 69 осіб по Полтавській області, вичерпана.

«Полтавщина ввійшла в десятку областей, які вичерпали свої квоти, і це – прекрасний індикатор, котрий свідчить про те, що освітяни Полтавщини прагнуть змін і сприяють покращенню сучасного освітнього процесу», – зазначила пані Віта.

Отже сертифікація 2020 року складатиметься з трьох етапів:

  • Незалежне тестування учасників сертифікації;
  • Самооціювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності;
  •  Вивчення експертами практичного досвіду роботи учасників сертифікації.

Сертифікація не є обов’язковою, але учитель, який її успішно пройде,  отримає певні переваги: автоматичне зарахування атестації з присвоєнням наступної категорії, 20% надбавки до посадового окладу, можливість брати участь у проведенні інституційного аудиту як експерт.

Під час круглого столу своїм практичним досвідом і враженнями від пілотного проєкту поділився Сергій Совин – учитель початкових класів Варварівського НВК «Загальноосвітня школа I-III ступенів – дошкільного навчального закладу» Карлівського району, який успішного пройшов сертифікацію-2019. Він пишається своєю професією, спирається на досвід В. Сухомлинського. Молодий педагог переконаний у важливості моніторингу професійних здібностей вчителя, оскільки це – шлях до самовдосконалення та покращення якості освіти. Сергій розвіює сумніви щодо складності ЗНО для вчителів і радить усім перевірити свої сили, знання, можливості: «Учитель початкових класів повен бути підкованим в усьому, обізнаним у різних галузях, тому що навіть одне питання на звичайному уроці української мови може завести вас в зовсім непередбачуване русло».

На заході виступила Наталія Корягіна – заступниця директора з науково‑методичної роботи Полтавського обласного інституту післядипломної освіти імені В. М. Остроградського. Наталія Віталіївна розповіла про підготовку освітніх експертів та вивчення практичного досвіду учасників сертифікації.

Організатори круглого столу підготували для учасників тематичні завдання на роботу в групах. Педагоги обговорили та презентувати власні ідеї вдосконалення методики експертного оцінювання й анкети самооцінювання. Учителі й експерти отримали сертифікати учасника круглого столу, пересвідчилися в доцільності подібних зустрічей, обмінялися взаємними побажаннями нових здобутків у професійній діяльності.