×

Кучерявість листя персика

Для того, щоб персик радував своїми смачними плодами, за деревом необхідно правильно доглядати. А власникам потрібно регулярно стежити за зовнішнім  виглядом дерева і оглядати його на наявність хвороб, які позначаються на кількості та якості плодів. Одне з найбільш поширених захворювань персикових дерев – кучерявість листя персика.

Якщо ви виявили на своїх деревах таку хворобу, як курчавість листя, лікування необхідне. Інакше ви можете залишитися без прекрасних і дуже корисних плодів.

Початкові прояви хвороби проявляються весною. На свіжих листках появляються пупирчасті бульбашки, пізніше вони набувають червоного відтінку.  Деякі садівники припускають, що таке пошкодження – результат харчування попелиці.  Однак, зім’яті листя у персика в цей період року – це не попелиця. Це грибкове захворювання, яке проявляється саме навесні, коли з настанням тепла починається активний ріст патогенів і грибок відразу ж вражає персики і нектарин. Ушкоджені листя через деякий час відпадуть.

Завдання садівника – зробити так, щоб хвороба кучерявість листя не вразила нові молоді листки. Тому дерева обов’язково потрібно захищати. Якщо  ж ступінь ураження висока, краще використовувати системні препарати. Обробки проводити раз на два тижні, можна і один раз на 10 днів. Препарати  краще  міняти, вибираючи іншу діючу речовину.

Якщо не вживати заходів, то грибкове ураження, що викликає кучерявість листя, само собою припиниться до липня. Але персик не тільки втратить листя, а й може скинути і зав’язь. До того ж,  він може підмерзнути наступної зими. Тому,  необхідно  стежити за рекомендаціям  і обробляти листя персика від курчавості, щоб зберегти урожай.

Обробка плодових дерев від хвороб це не примха, а обов’язковий захід при утриманні вашого саду. При проведенні хімічних обробок в саду необхідно дотримуватися правил техніки безпеки з пестицидами і агрохімікатами.

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ