×

Купівля державних облігацій – ефективний спосіб зберегти кошти

Гроші потрібно вміти не лише заробляти, а й зберігати. Сьогодні ефективним способом збереження і примноження коштів стала купівля облігацій внутрішніх державних позик (ОВДП). З кінця 2000-х цей інструмент інвестування поступово стає все популярнішим, відбираючи пальму першості в депозитів. Ми попросили Анатолія ФЕДОРЧУКА, начальника інвестиційного відділу ТОВ «ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА», розповісти, чому сьогодні спостерігається така динаміка.

– Яка основна причина росту популярності інвестування в державні облігації?

– Інвестування передбачає отримання доходу. І чим вищий дохід, тим вигідніша пропозиція. Середня дохідність депозитів становить 14% річних у гривні, тоді як річна відсоткова ставка доходу від облігацій сягає 15,7%. У доларах – 3% і 5,5% відповідно. Купуючи облігації державних позик, ви можете розраховувати на те, що фактично весь дохід від інвестиції залишатиметься у вашій кишені – потрібно сплачувати лише 1,5% військового збору, 18% податку на доходи фізичних осіб, яким обкладається дохід від депозитів, платити не доведеться.

Різниця у розмірі дохідності від державних облігацій і депозитних вкладів особливо помітна, якщо говорити про інвестування великих сум. До речі, висока дохідність і безсумнівна надійність облігацій стали причиною того, що в цінні папери цього типу спершу активно почали інвестувати великі корпорації та компанії. Тепер цю «хвилю» підхопили звичайні пересічні українці.

– Тобто українців приваблює лише висока дохідність?

– Беззаперечна перевага облігацій у тому, що їхні власники знають точний розмір свого пасивного доходу – відсот-
кова ставка за облігаціями фіксується на весь період випуску цінних паперів. Що стосується банківських вкладників, то вони повинні перепідписувати депозитний договір щороку. Це означає, що розмір відсоткової ставки фіксується лише на рік і може як зменшуватися, так і збільшуватися, залежно від чинних на момент підписання договору тарифів банку.

– Ви сказали про надійність такого інвестування…

– Випуск облігацій держпозики здійснює Міністерство фінансів України, процес контролюється законодавством. Це означає, що держава гарантує кожному інвестору повернення його інвестиції і виплату всіх відсоткових нарахувань. Імовірність повернення коштів не може бути поставлена під сумнів навіть під час економічних потрясінь. Якщо взяти до уваги той факт, що в Україні впродовж останніх п’яти років відбувається активний процес закриття банків, то інвестування в облігації видається ще вигіднішим. Держава у випадку закриття банківської установи може виплатити вкладникам максимум 200 тисяч гривень через Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. Юридичні особи через цей фонд не отримують нічого. При інвестуванні в облігації державних позик і фізичні, і юридичні особи гарантовано повертають усю суму інвестиції без обмеження верхньої межі.

– Як звичайні українці можуть купити ОВДП?

– Придбати ОВДП фізичні і юридичні особи можуть лише на вторинному ринку через банки або фінансові установи, що мають ліцензію на здійснення такого виду діяльності. Наприклад, вигідною стала пропозиція ТОВ «ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА», основний напрямок діяльності якого – продаж облігацій державної позики. Своїм клієнтам ми пропонуємо купити від однієї облігації вартістю 1150 грн або доларів США. Жодних додаткових комісій немає, а виплата доходу здійснюється щомісяця. Інвестори мають змогу продати цінні папери компанії назад у будь-який момент, зберігши при цьому всю дохідність.

«ФРІДОМ ФІНАНС Україна» працює в Україні з 1999 року і входить до п’ятірки кращих на національному фондовому ринку. Наші фахівці активно працюють над підвищенням фінансової грамотності громадян, у різних регіонах країни ми регулярно організовуємо для всіх охочих безплатні майстер-класи «Мистецтво інвестування». До речі, у вашому регіоні такий майстер-клас проведемо 23 вересня о 19.00 у готелі «Алея Гранд», вул. Соборності, 57. Під час майстер-класу спікер розповість про особливості інвестування в акції компаній та облігації державних позик, відповість на всі запитання.

На вже зароблених грошах також можна заробляти. Рівень залученості українців до інвестування ледь сягає 2%, тоді як у США цей показник перевищує 50%. Українцям час брати приклад із розвинутих країн, у яких понад половину всього населення інвестує в дохідні та надійні активи.

Дізнатися більше про інвестування в державні облігації можна на сайті ФРІДОМ ФІНАНС УКРАЇНА www.ffin.ua.

Щоб особисто отримати відповіді на будь-які запитання, телефонуйте до контакт-центру – 4343