×

Ляльки полтавської майстрині приносять щастя та удачу

Полтавка Галина Ночовна протягом десяти років виготовляє авторські ляльки, змайструвавши за цей час понад 200 виробів. Їх вона демонструє на всеукраїнських та міжнародних виставках. Кореспонденту «ПВ» жінка з радістю показала свої ляльки та розповіла про своє ремесло.

У майстерні полтавської лялькарки завжди затишно. З численних полиць видніються різноманітні ляльки. Кожна з них – особлива, адже має унікальну зовнішність, одяг та навіть ім’я. Але найголовніше, що в кожну ляльку Галина Ночовна вклала частинку своєї душі.

– Мої авторські ляльки приносять щастя, оскільки створені з любов’ю, програмують на успіх та удачу, – починає розповідати майстриня. – З раннього дитинства захоплювалася рукоділлям, проте першу професійну ляльку створила десять років тому. Як усі діти, ми з сестрою Мариною обожнювали всілякі іграшки. Спочатку їх для нас шила мама, а згодом ми почали створювати їх самостійно. Удома був цілий альбом викрійок м’яких іграшок. Іноді ми їх самі малювали. Перші ляльки виготовляли із фетру, який вирізали зі старих капелюхів, а також хутра та різноманітних тканин. Коли стало більш-менш гарно виходити, почали дарувати свої поробки друзям та знайомим на свята.

Займатися професійним виготовленням ляльок Галині Ночовній порадила її сестра.

– Марина завжди мене підтримувала та допомагала порадами чи ідеями. Працюючи художником у школі мистецтв, вона із задоволенням розповідала про якісь нові творчі віяння та незмінно пропонувала мені спробувати дещо подібне. Тож завдяки сестрі моє захоплення дитинства перетворилося на справу всього життя, – каже жінка. – Першу ляльку Грету виготовляла майже півроку. А далі робота над іграшками прискорилася. Ляльки сподобалися друзям та знайомим, і вони стали робити в мене замовлення.

Кожна лялька неповторна через нетипову зовнішність. За словами майстрині, більшість образів для ляльок вона бере з повсякденного життя:

– На створення ляльок мене надихнули чудові образи незнайомих дівчат та дітей. Так народилися роботи «Нюша» та «Лариска». Схожих ляльок у моєму доробку немає. Велику увагу приділяю їхньому вбранню та аксесуарам, оскільки переконана, що майстерність проявляється в деталях. Для кожної іграшки окремо продумую гардероб відповідно до стилю та епохи, у якій вона «живе».

Варто зазначити, що роботи Галини Ночовної відомі не лише в Україні, але й далеко за її межами. Неодноразово майстриню відзначали на фестивалях «Модна лялька», «Краще від майстрів», «Ляльковий світ» та «Етнолялька», а також на віртуальних міжнародних конкурсах. Незважаючи на нагороди та визнання, Галина Ночовна не збирається зупинитися на досягнутому і планує заявити про себе як майстра на більш високому міжнародному рівні. За словами майстрині, до нових висот її спонукає бажання поділитися своєю творчістю із якомога більшою кількістю людей.