×

Літати не літають, зате є можливість проводити «хворуми»

8 жовтня у приміщенні так званого міжнародного аеропорту «Полтава» відбувся регіональний форум з безпеки дорожнього руху.  На думку організаторів, він мав стати «своєрідною платформою для обміну досвідом роботи та сприяння в подальшому розвитку підвищення рівня ефективності впровадження заходів з безпеки дорожнього руху».

Участь у заході взяли голови обласних, районних, міських, сільських, селищних рад, представники об’єднаних територіальних громад, українські та іноземні експерти з питань безпеки дорожнього руху, а також представники ініціативних громадських організацій та аналітичних центрів, Міністерства інфраструктури України та інші.

Утім, видається, що перш ніж говорити про безпеку руху, учасники форуму мали б на шляху до Супрунівки, де й знаходиться сам аеропорт «Полтава», хоч раз звернути з траси Київ-Харків та глянути на стан доріг там!.. Хоча, власне, і сама дорога до столиці не виглядає ідеальною. Можна, звісно, валити на «попередніков», але й за останні 30 років не було бодай і місяця, аби цим шляхом вдавалося проїхати без перепон: щоразу  навіть на  шляху від Полтави до Києва (не кажучи вже про харківський напрямок)  якісь ділянки дороги ремонтувалися.

Так воно й тепер! Бо й від Полтави до Хорола (а це всього сотня кілометрів!) проїхати «на одному диханні» неможливо: там закрита одна смуга, тут інша, там будують естакаду, а тут реконструюють міст… Тому ремонт траси Київ-Харків – це тема вічна,  яку свого часу добре освоїв ще знаменитий грек Сізіф. 

А тим часом усі аварії з людськими жертвами, які трапляються саме на цій трасі  і на інших дорогах області, зазвичай пов’язані з «виїздом на смугу зустрічного руху», а відтак з лобовими  зіткненнями, які можливі лише в умовах нашої дорожньої «специфіки».