×

Логопед Наталія Бажан грала роль Снігурки на головній сцені Полтави

Наталія Бажан кілька років поспіль в образі Снігурки проводить корпоративи та свята. Позаторік зіграла роль Снігурки в Новорічну ніч на головній сцені Полтави. Полтавка – постійний режисер та ведуча обласних, всеукраїнських та міжнародних фестивалів. Проте основне її місце роботи в логопедичному пункті №3 у Полтаві. Вона допомагає малечі позбутися порушень мовлення. Про своє життя та творчість жінка розповіла кореспонденту «ПВ».

«Змалечку подобалося співати…»

Наталія Бажан народилася у творчій родині в Решетилівці. Її тато Володимир Борисович урр Мазур – відомий художник, а мама – Ніна Петрівна, нині вже покійна, була вчителем і активною учасницею місцевої самодіяльності.

– Зростала у творчій атмосфері. Змалечку подобалося співати, хоч тоді мій спів ще всерйоз ніхто не сприймав. Але все одно мріяла, що колись стану артисткою і буду співати на великій сцені, – починає розповідати Наталія. – Як тільки відкрилася музична школа, разом зі своїми однокласниками записалася туди на навчання. Для себе обрала вокально-хоровий відділ. Навчилася музичної грамоти, співу в хорі та диригувати. Також трішки освоїла бандуру. Могла зіграти навіть кілька пісень. Але головне – мені там поставили голос.

«Вокальний гурток зіграв величезну роль…»

Уперше виступила на районному конкурсі «Срібний дзвіночок» із дитячою піснею
«Крылатые качели». Однак через брак досвіду не змогла перемогти. Тож почала відвідувати ще й народний вокальний колектив «Валентина», що діяв при БДЮТ.

– Вокальний гурток зіграв у моєму житті величезну роль. Тут добряче відшліфували мої вокальні навички. Саме наставниця Валентина Миколаївна Балко прищепила мені любов до естрадного співу, навчила поводитися на сцені. Повірила в мене як у солістку, – згадує. – На заняття я не ходила, а мчала. Співали під «мінусовки», які на той час були величезною рідкістю. Мені навіть давали магнітофон, щоб могла співати вдома, адже власного не мала. Жили ж у буремні 90-ті роки. Навіть бракувало путнього одягу в гардеробі. Мені на концерт з гримерки будинку творчості видавали чорну сукню. І це було за щастя. Згодом почали шити перші концертні костюми для колективу.

«Творчість успішно поєдную з основною професією…»

Наполегливі репетиції далися взнаки. І вже на черговому районному конкурсі «Срібний дзвіночок» Наталія здобула свою першу перемогу. Виконала пісню «Ангел мій». У колективі «Валентина» вона довгий час співала як сольно, так і в складі тріо. Після закінчення гімназії вступила до Полтавського педагогічного університету на психологопедагогічний факультет. Обрала дошкільне навчання, дефектологію та логопедію.

– Про свій вибір професії ніколи не шкодувала, адже завжди любила дітей, – говорить Наталія. – Працюю в логопедичному пункті №3 в Полтаві. Допомагаю малечі позбутися порушень мовлення. Займаюся ще й викладацькою діяльністю. Протягом шести років працювала старшим викладачем кафедри спеціальної освіти та соціальної роботи в ПНПУ. Також успішно поєдную з основною професією режисерську діяльність. Проводжу творчі фестивалі в Україні, Болгарії та Польщі. Співпрацюю із громадською організацією «Європейська молодіжна ліга». За рік ми організовуємо 18 фестивалів у різних містах країни: Полтаві, Харкові, Києві, Одесі, Дніпрі. Двічі на рік їздимо за кордон, буваємо в Болгарії та Польщі. Співпрацюю із заслуженими та народними артистами, які входять до складу журі: Мар’яном Гаденком, Наталією Май, Лілією Сандулесою, Григорієм Чапкісом. Ось зовсім недавно співпрацювали з хореографом Владом Ямою. Він у Болгарії був суддею на фестивалі. Позитивний і талановитий чоловік. Подружилися із ним. Пригадую випадок, як під час підготовки до виступу в мене зламалася праска. А Влад люб’язно дав покористуватися своєю. Вразила його простота. Обіцяв, що запросить мене як ведучу на свій ювілей. Також час від часу проводжу весілля чи ювілеї.

«Двічі запрошували бути львівською Снігуронькою…»

Наталію Бажан кожен рік запрошують на новорічні заходи ведучою.

– Двічі була львівською Снігуронькою. Проводила корпоративи у Львові. А останні два роки поспіль писала сценарії для новорічного свята, яке відбувалося на Театральній площі в Полтаві. Підбирала навіть артистів. І потім у ролі Снігуроньки проводила ці заходи, – каже Наталія. – У цьому році вже маю купу замовлень починаючи із 24 грудня. Хоч зазвичай усі мої Новорічні свята проходять на сцені, однак щаслива, що займаюся улюбленою справою…