×

Майбутні лікарі вибороли козацьку булаву на «Заграві-2019» (репортаж)

Уже вшосте напередодні Дня захисника України відбулася обласна військово-спортивна гра «Заграва». Її основні організатори – управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської обласної державної адміністрації та військовоспортивний центр «Воїн». Також до проведення долучилися КУ «Обласний молодіжний центр» Полтавської обласної ради, Полтавський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», Полтавський обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді, товариство сприяння обороні України, Козацький гвардійський корпус України.

Про захід розповіла головний спеціаліст управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА Марина Засенко:

– Уже традиційно дводенні змагання проводяться на базі дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «Джерело», що в Клюсівці Новосанжарського району. Цього року до них долучилися понад 200 учасників. Це представники п’яти університетів області та військового коледжу. Незважаючи на погану погоду, вони показали гарні результати, а головне – отримали яскраві емоції.

Привітав учасників з прийдешнім Днем українського козацтва та захисника України голова управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА Олександр Буцький:

– Українці довели, що наша нація розумна і красива. Ми вміємо боронити себе, свої сім’ї, Батьківщину та незалежність. Гадаю, що в цьому році буде відбуватися запекла боротьба за козацьку булаву. А хто переможе, покажуть результати змагань.

Протягом двох днів команди змагалися в мужності, витривалості, згуртованості, обізнаності в історії українського козацтва та вправності виконання військових завдань. Разом з учасниками ці насичені два дні проживав і кореспондент «ПВ».

Ранок 5 жовтня розпочався з реєстрації та розселення учасників, після чого відбулося урочисте відкриття змагань та творчий конкурс «Де козак, там і слава». У ньому команди мали змогу продемонструвати свої таланти, вразити та перемогти. Тож журі обирало переможця довго.

Номінацію «Найкращий творчий виступ» отримали представники Полтавської державної аграрної академії. Студент ПДАА, студентський мер Полтави Сергій Шабельник теж брав участь у змаганнях:

– Кожного року ми готуємо щось нове та яскраве. Наші репетиції організовувала художній керівник Світлана Курбацька.
Чарівний спів дарували глядачам народний фольклорний ансамбль «Маланка» та народний ансамбль сучасної пісні «Мала-хіт». А танцем заворожував колектив сучасного танцю «Адванс».

Після обіду методом жеребкування команди вирушили виконувати завдання, серед яких були вікторина на тему історії українського козацтва, збирання та розбирання автомата, одягання та знімання протигаза, а також естафета на логіку «Вежа». У ній учасники мали скласти трьох’ярусне коло з копиць сіна так, щоб воно утворило міцну споруду.

Закінчився перший день «Заграви» змаганням зі стройової ходи під пісню. Найкращою в цьому стала команда Полтавського університету економіки і торгівлі. Учасниця «Заграви-2019» та голова студентської ради ПУЕТ Марина Негода зауважила, що спів об’єднує всю їхню команду:

– Наш девіз: «Озброєні піснею, покликані маршем». Адже пісня – це засіб передачі емоцій, сили та вдачі.

Розпочався другий день з орієнтування на місцевості. Швидше за всіх з цим завданням упоралась команда Полтавського національного педагогічного університету. Капітаном, який привів свою команду до фінішу, став аспірант Георгій Сьомін. Хлопець зауважив, що орієнтуватися на місцевості повинен уміти кожен:

– У бойовій діяльності орієнтування на місцевості необхідне під час доведення завдань підрозділам, при дотриманні напрямку руху, визначенні досягнутих рубежів і місця розташування цілей, а також з метою цілеспрямування та управління підрозділами.

На локації «Спорт для всіх», яку організували представники Полтавського обласного центру фізичного здоров’я населення, представники команд піднімали гирі, віджималися, качали прес та проходили естафети з перешкодами.

Продовжили найцікавішим етапом гри. Це проходження смуги перешкод з виконанням завдань з тактичної медицини, стрільба з пістолета, лука та метання гранати. Молодіжний актив Полтавського національного технічного університету ім.Юрія Кондратюка отримав перше місце за воєнізовану естафету, а також за найкращий результат у стрільбі з пістолета. У змаганні з луком перемогли представники ПДАА.

Уперше до обласної військово-спортивної гри «Заграва» долучилися студенти Військового коледжу сержантського складу (ВІТІ). Своїми враженнями ділиться Роман Гутченко:

– Дякуємо організаторам за можливість брати участь у таких заходах. За ці два дні ми згадали навчальний матеріал, дізналися багато нового, завели нові знайомства та провели з користю вихідні. Гадаю, що вже наступного року ми будемо змагатися на одному рівні з іншими командами.

І найкращою серед кращих стала команда Української медичної стоматологічної академії. Майбутні медики довели, що вони гідні отримати козацьку булаву «Заграви-2019».

На завершення керівник військово-спортивного центру «Воїн» Олег Бариш побажав усім командам здоров’я, удачі, незламного духу та перемоги в «Заграві-2020».