×

Мамай і Удовіченко – брати-близнюки, які грабували та грабують полтавців

Не буває в Полтаві жодного спокійного тижня. Ледве не загорілася школа №3, знову зламався фонтан за мільйон доларів, влада відзвітувала про зрив капремонту доріг, до цього часу не почато опалювальний сезон, а «Полтавагаз» продовжує відключати цілі будинки від газопостачання. По коментарі з приводу головних подій у місті ми звернулися до голови партії «За простих людей», майбутнього кандидата на посаду міського голови Полтави Сергія Капліна.

– Сергію Миколайовичу, чому щотижня Полтава переживає потрясіння, часом не сумісні з життям?

– Я відповім прямо. У нашому регіоні є людина, яка стала джерелом більшості проблем не тільки для Полтави, але і для цієї області. Хто привів Олександра Мамая в політику й на посаду міського голови? Хто дозволив розпродати все комунальне майно та техніку, яка «стягувалася» докупи Анатолієм Кукобою? Хто розвалив «Водоканал» і «Теплоенерго» області? Чий син керує всіма судами у Полтавській області? Хто, жодного дня не працюючи у бізнесі, став фактично доларовим мільйонером? Хто сьогодні керує одноосібно Полтавою? Хто контролює все комунальне господарство міста, усю охорону здоров’я та освіту? У кого на побігеньках Олександр Шамота? Правильно, усе це Олександр Удовіченко.

– Тобто ви вважаєте, що основні проблеми у місті пов’язані саме з колишнім головою облдержадміністрації часів Януковича Олександром Удовіченком?

– Проблема у барижному стилі управління, намаганні царювати і постійній цинічній брехні, хитрості. Наприклад, Чепурко працює з 1 березня 2016 року головним комунальником. Удовіченко, який називає себе 62-річним полтавським камікадзе, часто заявляє, що Мамай грабіжник, а він святий. Уявіть собі, Мамай грабує місто, а Удовіченко, у кутку кабінету Мамая, відвертається і хреститься, приказуючи, як це незаконно. Як було насправді? Насправді вони пиляли бюджет разом.

– Ви наголосили на важливій ролі сина Удовіченка, який працює керівником Адмінсуду.

– Так, і, до речі, призначений він був тоді, коли його батько очолював облдержадміністрацію. Це жахливий конфлікт інтересів. Тепер син Удовіченка, керівник Полтавського адмінсуду Сергій Удовіченко, – «смотрящий» за всією корупцією у місті, як Сашастоматолог у Януковича. Він веде переговори з депутатами і фракціями, керівниками області й у Києві, він головний «рішала» у судах і з підрядниками. І я переконаний, що прийшов час почати збір підписів серед полтавців і всіх жителів області під листом до президента щодо відставки Удовіченка.

Які це питання?

– Цього тижня він сприяв хворобі свого вірного судді Шевякова, який зірвав засідання суду по «високих зарплатах». Команда Удовіченка упіймалася на оборудці з підробкою одного голосу для винесення рішення по оренді нерухомості міськрадою, тиснули на міськраду, аби партії його батька фактично віддали 400 кв. м елітного офісного приміщення у центрі міста вартістю 300–400 тис. доларів, що варта трьох з половиною тисяч дитячих майданчиків. Удовіченко повинен вирішити для себе, хто він – барига чи суддя.

– Чому Чепурко й Удовіченко намагаються приховати період співпраці з Олександром Мамаєм?

– Саме так, Удовіченко та Чепурко хочуть приховати частину своєї каденції, пов’язаної з Мамаєм. Згадайте, чим вона ознаменувалася? Розпродаж техніки, корупція у судах сина Удовіченка, знищення МШЕД, знущання з полтавців на прийомах громадян, дерибан на дорогах та прибиранні снігу, знищені парки та сквери, корупція на будівництві, криваві арки та кіоски, занедбаний Кадетський, побори з батьків у школах, торгівля посадами директорів шкіл, відкати з банківських депозитів, відкати з перевізників, корупція на землі під кіоски, забуті околиці, нав’язування загальнобудинкових лічильників, купівля-продаж депутатів і т. д.

Більш ніж вичерпна відповідь, але ця та інші провладні команди активно борються за владу далі. Полтава знову буде в їхніх руках наступні п’ять років?

– Це вирішать полтавці на виборах. А ми приймемо рішення людей. Але я дуже сподіваюсь, що помилок більше не буде. Зрозумійте нарешті: Мамай і Удовіченко – брати-близнюки, які грабували та грабують полтавців.

– Цього тижня полтавці дізналися, що депутати підробили голосування щодо оренди приміщення. Прокуратура відкрила кримінальну справу?

– Такого не було у жодній місцевій раді України, Полтавська міська рада стала на кримінальну стежку. Якщо на прокуратуру міста не будуть впливати згори, це тюрма для тих, хто сфальшував результати голосування.

16 жовтня місцева прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом звернення підприємця Володимира Візира. Він надав докази того, що в міськраді підробили протокол засідання бю- джетної комісії. Злочин кваліфікують за ч.1 ст. 366 КК України (службове підроблення), правоохоронці проводять досудове розслідування. Рекомендую новим депутатам Парламенту направити відповідні депзапити до ГПУ та НАБУ. Ідеться про приміщення на вулиці Панаса Мирного, яке не хотіли віддавати простому підприємцю, а приготували для депутатів міськради, які повинні триматися купи коаліції. Саме тому на профільній комісії так нервували Олександр Шамота і компанія: вставали, бігли до вікна, теле- фонували. Ця «халабуда» могла зупинити шлях до узурпації влади у місті. Простий підприємець із по- зовом до суду та законними вимогами міг покласти край корупційній гідрі.

– Так само влада у місті прозвітувала про результати капітального ремонту доріг. Які вони?

– Команда Удовіченка зірвала план капремонту доріг. 2019-го року було заплановано ремонт 18 до- ріг, більшу частину і не починали, тільки чотири ледве відремонтували, за іншими проведені тендери, але робіт не розпочали. Жоден підрядник не отримав повної оплати. Наприклад, вулиця Верховинця: обіцяють ремонт з весни 2016 року. Приступити до робіт вдалося лише влітку 2019-го з четвертої спроби. Реконструкція вулиць Колективної та Огнівської: приступити вдалося з четвертої спроби. Така сама ситуація і з ремонтом вулиці Юрія Тимошенка – ко- лишньої Примакова. Вулиця Квітки Цісик: капремонт 1 км цієї розбитої вантажівками вулиці оцінили як будівництво автобану – у 29 млн грн. Реконструкція вулиці Нікітченка. Роботи на цій ділянці в мікрорайоні Сади-2 тривають з 2017 року. Паралельно влада краде на ремонтах тротуарів. Наприклад, підрядники знімають відносно нову плитку, яку подекуди підприємці клали рік-два тому. Наприклад, на вулиці Пушкіна. Або кладуть асфальт поверх іншого асфальту. Підкреслю, експерти дослідили, що на ремонти Полтави протягом 2017 і по перший квартал 2019 року влада витратила 2,182 млрд грн. Це 2270 договорів.

– Для чого такий поспіх?

– Це не поспіх. Це корупція і відмивання грошей. Усі підрядники платять відкати. Удовіченки розуміють, що скоро або на пенсію, або в тюрму, тому намагаються якомога швидше вигребти з бюджету все, що можна. До того ж незабаром вибори. По- дивіться на телеканали. Щодня у новинах Чепурко, Удовіченко, Шамота. Це все за ваші гроші. Один ви- пуск – це 10 тис. грн з вашої кишені. На місяць 300 тис. грн мінімум. Це тільки телебачення. А грошей, щоб годувати учнів 1–4 класів, немає, на ремонт дахів немає, на зупинки і дитячі майданчики немає.

– Свого часу комунальники постійно здійснювали об’їзди міста, сьогодні їх немає. Чому?

– Права рука «камікадзе Удовіченка» Чепурко боїться поновлювати свої об’їзди. Так, давно ми не бачили фото з об’їздами паном Чепурком об’єктів його комунальної слави. Причина дуже проста – їхати немає куди. У безлюдних басейнах і спортзалах, порожніх бібліотеках (до речі, відремонтованих на мною залучені кошти) дуже просто інспектувати та зустрічатися з відсутніми виборцями. А от у дворах та на підприємствах люди готові розірвати місцеву владу. За фонтан за мільйон, за нерозпочатий ремонт дахів і доріг, тротуарів і дитячих майданчиків, за побори у школах, за зупинку ремонту 28 парків та скверів, за «убитий» транспорт, за голодних із гастритом учнів 1–4 класів.

– До речі, фонтан уже припинив свою роботу і кілька разів ламався, протікав. А до цього його встигли засекретити?

– Ми з дружиною і дітьми любимо прогулятися через усе місто пішки. Чесно кажучи, коли дивишся на цю безгосподарність, заснути не можеш. Містяни теж помітили, як щотижня фонтан за мільйон доларів ламається та тече. Комунальні служби не звертають уваги на ці систематичні проблеми. Чепурко чи Шамота придбали іграшку для піару за гроші полтавців і не хочуть за нею доглядати. Фонтан потрібно передати на баланс окремого комунального підприємства та обслуговувати: чистити від сміття, листя, стежити за роботою. Інший сюрприз для журналістів і громади – факт засекречення кошторисної та іншої документації фонтану. Якщо з правоохоронцями місцева влада ще може «порішати» та розрахуватися землею та квартирами, то з журналістами важче. Тому вирішили просто не давати інформації. До речі, про фонтан згадують центральні ЗМІ щотижня: він став символом корупції та безгосподарності для всієї країни, а не тільки для Полтави.

– Суд у справі 50–100-тисячних зарплат влади міста перетворюється на серіал «Багаті теж плачуть»?

– Чергове судове засідання не відбулося. Суддя раптово захворів. До цього суд прийняв рішення залучити ще близько 15 сторін, аби затягти процес. Це всі управління міськради, плюс окремі райони області. Потім суд приймає ухвалу перетворити розгляд справи колегіальний, за участі трьох суддів. Тепер проти мене три судді Удовіченка і його сина, плюс купа співвідповідачів. Усі будуть доводити, що зарплата чиновника у 50 тис. грн на місяць на фоні пенсії полтавця у 2,5 тис. грн та зарплати в 5 тис. грн – це справедливо. Цього разу приводом для перенесення справи була хвороба судді, який розглядає всі важливі справи для родини Удовіченків. У суді позаочі його так і називають – «брат-2» через майже родинну близькість до керівника суду Сергія Удовіченка. Отже, багаті чиновники та судді хворіють та плачуть, як у серіалі. Попереджаю, що законність винесення рішення будуть аналізувати у ВРП й апеляційні органи. І якщо судді порушать закон у цій справі, щонайменше підуть на вільні хліба. А тим часом на останній депутатській комісії проголосували за премію Шамоті.

– На фоні суперзарплат чиновників дітей у школах не годують, а в дитсадках узагалі економлять на харчуванні?

– У Полтаві 44 дошкільних навчальних заклади. У меню відсутні кисломолочні продукти, немає сиру, запіканок, кефіру. Також майже немає картоплі. Управління освіти не провело тендер на закупівлю кисломолочних продуктів, а картоплі до дитячого садка постачили лише 100 кілограмів. Це вже переходить усі межі – через корупцію і безгосподарність страждають діти. Ви ж розумієте, чому тендер не провели? Бо не поділили, яка фірма буде постачати. Так само було і з тендером на автобуси.

– Через рік влада побачила, що «Полтавагаз» відключає будинок за будинком від газу, і почала консультації?

– Причиною мого першого серйозного конфлікту із владою міста була відмова з її боку підтримувати людей, яких шантажувало «Полтавагаз», вимикаючи газопостачання. Тоді керівники міськради сказали, що через полтавців не будуть псувати відносини з монополістом. Дослівно сказали так: «Кошка бросила котят, пусть…, как хотят». На цьому тижні Чепурко зустрівся з мешканцями таких будинків і «Полтавагазом» і висловив співчуття. Якби в місті був адекватний керівник, він би взяв за одне місце керівництво «Полтавагазу», і на цьому шантаж припинився б. Вибачте, але я особисто вважаю, що Удовіченко, Шамота і Чепурко, як кажуть у народі, тюхтії. Свого часу я не дав «Полтавагазу», «Водоканалу», «Теплоенерго» встановити загальнобудинкові лічильники, не давав підвищувати тарифи на тепло. Сьогодні вони намагаються тягати мене по судах та погрожують: час покаже, хто кого.

– І на закуску: у керівників райрад від Удовіченка 60-тисячні зарплати. Так хто камікадзе – Удовіченко чи полтавці?

– Просто цифри і факти. Людина Удовіченка Євген Нагорний – голова Подільської райради. Його р фр ф зарплата у квітні – 49 тис. 800 грн, у серпні – 57 тис. 583 грн. До речі, моя позиція по райрадах принципова – розігнати. Це три додаткових бюджетних корита. Замість цього треба посилити координацію роботи депутатів міськради та працівників виконкому, зробити їх чіткою та плановою, прозорою та відкритою. Новий міський голова в особі депутатів повинен мати свого заступника в конкретному окрузі та дворі та не ділити на опозицію та коаліцію. Депутат має віддати людям п’ять років свого життя, а не просто відбути каденцію.

– Що ще чекати від місцевої влади до кінця року?

– По-перше, масових звільнень у виконкомі, аби поставити своїх людей – родичів та коханок. Але майте на увазі, що вашим коштом звільненим потрібно буде виплатити колосальну вихідну допомогу. До 10 млн грн. Продовжують воювати з дрібним бізнесом. Наприклад, нещодавно асоціація підприємців домовилася про охорону своїх об’єктів з асоціацією атовців. Справа благородна: дати роботу воякам, ветеранам. Але під час підписання угоди хтось «замінував» облдержадміністрацію. Здогадайтесь, хто це організував. Звичайно, міська влада, аби заблокувати підписання угоди.

– Надзвичайні події відбуваються в Полтаві щодня?

– Так, нещодавно загинула 25-річна жінка, яку покусала зграя собак. У відповідь міська влада заявляє, що жодних радикальних заходів для подолання цієї проблеми не планує. Це відповідальність КАТП і персонально Чепурка та Шамоти. Ми контролюємо ситуацію з вчасним увімкненням опалення. Влада так і не розв’язала проблему з опаленням 109-го мікрорайону. Батареї мешканців багатоповерхівок на Зіньківській, Дослідній, Ракова та Заячому теж потеплішають із затримкою. Надзвичайна ситуація відбулася в школі №3. За два роки на реконструкцію історичної будівлі витратили 24 млн грн. Гроші освоїли, а змонтувати нормальну електромережу не змогли. Відтак школа ледве не загорілася та не згоріла. Дітей евакуйовували.

– Коли, на вашу думку, варто проводити вибори міського голови?

– Учора. Говорімо відверто. Місто багате, але влада краде всі ці гроші. Це помітно неозброєним оком. Немає турботи про людей. Прямий телефон міського голови має знати кожен полтавець, як мій – (067) 540-70-96. Це має бути господар і батько, як член вашої родини. Із важливими питаннями ви повинні мати можливість звертатися. І так буде. Дуже скоро. Удачі всім нам і мудрості.