×

Мешканці гуртожитку на Шевченка, 113-Б, бояться залишитися без даху над головою

Байдужості міської влади до проблем полтавців вже й годі дивуватися. Якщо питання щодо якості доріг, тротуарів чи прибирання сміття в місті ще якось можна пережити, то як не звертати увагу на людей, які можуть залишитися без даху над головою? Гуртожиток №113-Б на вулиці Шевченка свого часу був на балансі житлово-експлуатаційного підприємства «Будівельник», яке збанкрутувало ще у 2011 році й донині перебуває в стадії ліквідації.

Справою передачі гуртожитку на баланс міської ради займається арбітражний керуючий М.Рибаченко, який, за словами мешканців будинку, не надто совісно виконує свою роботу.

– Відповідно до своїх повноважень, він має повністю здати гуртожиток, а не розпродавати кімнати, як це робить нині. 17 березня цього року ми звернули увагу на те, що в гуртожитку з’явилися якісь нові господарі і почали робити ремонт певних кімнат, де раніше проживали люди. На всі запитання відповідали, що мають законне право робити реконструкцію та перепланування на власний розсуд. Однак жодних документів, що підтверджують право власності, нам не надали, – каже мешканка гуртожитку Ольга Кириченко.

Занепокоєна жінка разом із сусідами звернулися до секретаря міської ради Олександра Шамоти по роз’яснення, проте ніякої відповіді досі ще не отримали. Також жителі гуртожитку написали звернення у прокуратуру Полтавської області. Нині стан будівлі більш ніж незадовільний, ремонт там не робився вже багато років. Колишній балансоутримувач не бажає проводити тут жодних ремонтних робіт, а самі мешканці бояться починати будь-яке облаштування, адже не знають, якою буде подальша доля їхнього житла.

Зі слів адвоката ЖЕП «Будівельник» Володимира Колеснікова, який достеменно знає всі нюанси цієї ситуації, про ймовірне виселення жителів не йдеться:

 – Гуртожиток досі перебуває на балансі «Будівельника».  Так, підприємство справді банкрут. Однак ухвалою Господарського суду Полтавської області від 2011 року його мають передати на баланс міста. Але у зв’язку з відсутністю необхідної технічної документації, достатньої кількості коштів та з інших причин будинок досі не переданий на баланс. Нині арбітражний керуючий займається передачею майна, відбувається співпраця з комісією, створеною при Полтавській міській раді, тобто процес іде. Мешканцям гуртожитку ми направили пропозиції щодо укладення договорів найму, оскільки вони – єдина правова підстава для їх проживання тут.

Ця історія, на жаль, тягнеться вже близько десяти років. А ситуація виникла в той час, коли при владі вже керував «ефективний» міський голова Олександр Мамай. Та, як бачимо, проблема досі не розв’язана. А в нинішніх послідовників його справи з коаліції Удовіченка й Шамоти допомога полтавцям не на часі. Тож, імовірніше за все, люди так і залишаться у «підвішеному стані» як мінімум до місцевих виборів, а до зими взагалі можуть втратити житло.