×

«Мій Котляревський» став нашим

Ще на початку цього року літературно-меморіальний музей
І.П.Котляревського ініціював новий проєкт – «Мій Котляревський», який підтримала обласна організація Спілки художників України. Задумка полягала в тому, аби створити галереї портретів славного земляка силами місцевих майстрів пензля. Полтавські
художники різних поколінь активно відгукнулися на цю пропозицію, запропонувавши свої твори. І ось цими днями в музеї відбулася презентація унікального мистецького проєкту. В
експозиції представлено 22 роботи 18 художників Полтавщини. Окрім самої виставки, музей підготував і спеціальний буклет на матеріалах експозиції.

Як засвічують музейники, упродовж минулого століття творча спадщина письменника пережила велику кількість мистецьких інтерпретацій: тут і альбом малюнків до «Енеїди» Порфирія Мартиновича, і малюнки одесита Василя Корнієнка, і потужна еклектика Георгія Нарбута, спроба експресіоністичного осмислення М.Дерегусом, бойчукізм І.Падалки.
Кого б ми не згадали, – починаючи від Адальберта Штірена, котрий ілюстрував берлінське видання «Енеїди» 1922 року, М.Левицького, М.Бутовича, І.Їжакевича, М.Муратова, О.Довгаля, О.Данченка та А.Базилевича з його всесвітом «Енеїди», – усе це незабутні художні образи, що відіграли свою роль у становленні національної культури ХХ ст.

Та, попри те що Котляревський і його твори не обділені були увагою
майстрів пензля, проєкт «Мій Котляревський» відкрив і нові грані життя творчої спадщини нашого земляка – не лише як письменника, але й громадського діяча, дворянина, офіцера.

Про роботу над проєктом під час презентації говорили голова обласної організації Спілки художників України Юрій Самойленко, один із ініціаторів ідеї художник Григорій Волков, заслужений художник України Микола Підгорний. Про історію створення художніх образів Івана Котляревського говорив мистецтвознавець Кім Скалацький. Директор музею Руслан Яременко подякував художникам за участь у проєкті і вручив їм почесні грамоти та пам’ятні буклети.

Виставка «Мій Котляревський» діятиме протягом жовтня щоденно з
9.00 по 17.00.