×

«Мій Котляревський»

22 вересня 2021 р. у Полтавському літературно-меморіальному музеї І. Котляревського відбулась презентація мистецького проєкту «Мій Котляревський», котрий заявляє про цікаву подію у культурно-мистецькому житті Полтави , пов’язану з іменем людини, котра стала його одухотвореним символом, – Іваном Котляревським.

На початку 2021 р. літературно-меморіальний музей І. П. Котляревського ініціював новий проєкт, провідний меседж якого полягав у тому, що популяризація Котляревського – це вишукана форма популяризації української національної ідеї.

Упродовж минулого століття творча спадщина письменника пережила велику кількість мистецьких інтерпретацій: тут і альбом малюнків до «Енеїди» Порфирія Мартиновича, і малюнки одесита Василя Корнієнка, і потужна еклектика Георгія Нарбута, спроба експресіоністичного осмислення М. Дерегусом, бойчукізм І. Падалки. Кого б ми не згадали,– від Адальберта Штірена, який котрий ілюстрував берлінське видання «Енеїди» 1922 р., М. Левицького, М. Бутовича, І. Їжакевича, М. Муратова, О. Довгаля, О. Данченка та А. Базилевича з його всесвітом «Енеїди», – все це незабутні художні образи, що відіграли свою роль у становленні національної культури ХХ ст.

Ініціатива музею Івана Котляревського полягала у спробі привернути творчий погляд, увагу, художнє мислення полтавських митців до постаті Івана Котляревського.

Полтавські художники різних поколінь відгукнулись і запропонували на вересневу «котляревську» виставку оригінальні та високопрофесійні твори, що засвідчили новий рівень осмислення життя цієї людини – поета, офіцера, дворянина, громадського діяча.

В експозиції презентуються 22 творчі роботи від 18 художників Полтавщини. До виставки долучились як визнані майстри пензля, так і молода генерація сучасних митців.

Виставка «Мій Котляревський» діятиме протягом місяця щоденно з 9.00 до 17.00 год.