×

«Моя поезія — це частина мене, мого сприйняття світу»

Нещодавно, 3 серпня відбулося засідання журі Премії Полтавської обласної ради імені І.П. Котляревського, заснованої для вшанування громадян, які своєю професійною, культурно-освітньою діяльністю сприяють розвитку української літературної мови, театрального мистецтва та української класичної та сучасної музики.

За рішенням журі, лауреатом премії ім. І.П. Котляревського Полтавської обласної державної адміністрації у номінації “Поетичний твір” за збірку “Той, що зумів воскреснути” стала Задорожна Олена Вікторівна (Сипітій).

2

Пані Олена — українська журналістка, поетеса, громадська діячка, волонтер. У 2014-2015 займалась волонтерською діяльністю під враженнями від якої написала цикл віршів, що увійшли до дебютної збірки «Той, що зумів воскреснути». Також є учасниця літературної студії «Полтавські джерела» при Полтавській обласній організації Національної спілки письменників України. Учасниця літературного об’єднання «Знак чотирьох» («Сходи»). Дебютна поетична збірка «Той, що зумів воскреснути» (2015) та «Дорогами схимника» (2017) вийшли у видавництві Сергія Пантюка.

3

Допомагала в реалізації низки мистецьких та культурних заходів на Полтавщині та у Києві: мережевий проект «Війна» у Книгарні Є (Київ), фестиваль «Свіччине весілля» (Березова Рудка), проекту «Школи Лохвицького земства» (Полтавщина), фестивалів «Віршень» «Київські лаври» (2016), «Поділля Open» (Кам’янець-Подільський) (2016), проекту «Метро до Кибинець» (2016), виставки творчості учасників АТО в Національному музеї літератури «Ні, наші музи не мовчать!» (2015).

4

Лауреат конкурсу полтавського обласного конкурсу «Поетичні зорі» у 2004 році. Двічі — лауреат полтавського обласного конкурсу «Собори душ своїх бережіть». Пані Олена є Лауреаткою Всеукраїнської літературної премії імені Василя Симоненка у номінації «За найкращу першу поетичну збірку»; ввійшла в Шорт-ліст поетичної премії «Золотий кларнет», переможниця Полтавського обласного конкурсу «Журналіст року» (2017) , Лауреатка Премія імені Якова Гальчевського.

Авторка тексту пісні «Дівчата» у виконанні співачки Анастасії Приходько та парамедика-волонтера Дар’ї Зубенко. Музику до пісні написала 14-річна школярка з Чорнух Дарина Яковенко. Пісня «Дівчата» увійшла до музичного проекту «Пісні війни».