×

Молоді вчені з Полтави отримали премії Президента України

Останнім часом у світі спостерігається тенденція щодо «омолодження»науковців та розвитку суміжногалузевих досліджень. Яскравим прикладом цього єчетверо науковціНаціонального університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», які стали лауреатами премії Президента України для молодих вчених за 2019 рік.Днями Володимир Зеленськийвручивїм свідоцтва і нагрудні знаки. Кореспонденти «ПВ» поспілкувалися з ними, аби дізнатися чим саме їхні дослідження зможуть допомогти місту та країні.

Президентською нагородою відповідно до Указу Президента України № 903/2019 (на підставі подання Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки)відзначили кандидата технічних наук, начальника науково-дослідницької частини Юлію Чурсу, кандидата технічних наук, доцента кафедри архітектури та міського будівництва Юрія Авраменка, кандидата технічних наук, доцента кафедри технологій будівництва, директора Навчально-наукового інституту архітектури та будівництва Олександра Зиму та кандидата економічних наук, доцента Навчально-наукового інституту фінансів, економіки та менеджменту ОлександруМаслій.

Так, 13 лютого Президент Володимир Зеленський зустрівся з лауреатами премії у Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського.

Він зазначив, що важливо створити гідні умови для реалізації вчених в Україні та налагодження їхньої співпраці з бізнесом.

Близько десяти роківполтавські науковці вели дослідження, що лягли в основу їхньої спільної роботи «Конструктивне забезпечення надійності складних будівельних систем: безпековий аспект». У ній вони не тільки поєднали останні розробки будівельної галузі, а й визначили економічний ефект від їхнього застосування.

За словами Олександра Зими, нині будівництво – одна з найперспективнішихта актуальних галузей. Адже саме вона є надійним показником рівня розвитку держави:

–Ми створюємо інноваційні та максимально ефективні розробки для масового застосування. Під час наших досліджень поведінкуконструкції під дією різних навантажень і впливіввтілили у 3D-моделі.Мою частину роботи можна використати для проєктування конструкцій із заданим рівнем надійності та спрогнозувати терміни капітальних ремонтів.Це показано на прикладі стратегічного об’єкту України – магістрального трубопроводу. Бізнес уже виявляє зацікавленість у подібних розробках, адже постійно оптимізує будівельні проєкти, тому ми розвиватимемоподальшуспівпрацю. Розвиток будівельної галузі – показник росту національної економіки.

Юрій Авраменко додав, що ідея поєднати «несумісні» галузі виникла під час засідань Ради молодих вчених університету. На його думку, саме створення умов для комфортної взаємодії та обговорення науковцями своїх надбань – запорука нестандартних ідей та креативних винаходів:

– Завдяки нашому ректору, професору Володимиру Онищенку маємо змогу повноцінно розвиватися, як науковці. Він приділяє значну увагу створенню гідних умов для проведення досліджень та аналізу отриманих результатів. Саме за його ініціативи і створено Раду молодих вчених, яка на сьогодні налічує близько 100 науковців. Ми постійно беремо участь у міжнародних конференціях та форумах, а також проводимо їх у стінах нашого навчального закладу. Крім цього, їздимо за міжнародними програмами академічної мобільності і обміну досвідом. Завдяки Володимиру Олександровичунаш університет – провідний навчальний заклад із високим рівнем підготовки студентів та сучасною матеріально-технічною базою.

Начальник науково-дослідницької частини Юлія Чурса підкреслила, що студенти мають можливість долучатися до наукових розробок та досліджень на будь-якому етапі навчання:

– Під час роботи ми активно співпрацювали із зацікавленими студентами,залучаючи їх до лабораторних досліджень та проведення розрахунків. Це є традицією закладу, яка допомагає за час навчання професійно спрямувати та виокремити талановиту молодь. Дуже вдячна своїм науковим керівникам: доктору технічних наук, професор, завідувач кафедри Андрію Павлікову та кандидату технічних наук, доценту, професору кафедри,Оксані Довженко, які свого часу розгледіли потенціал та вплинули на моє професійне становлення.

Наостанок Олександра Маслій– представниця наукової школи «Безпекоорієнтоване управління економікою: держава, регіон, підприємство», заснованої ректором, доктором економічних наук, професором, лауреатом Державної премії України у галузі науки і техніки Володимиром Онищенком, розповіла про плани щодо презентації результатів роботи:

–Після ребрендингу Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» перетворився на заклад класичного типу із світовим ім’ям та високим рейтингом. І кожен з нас докладає усіх зусиль, щоб гідно представити наш заклад. Вже за кілька місяців презентуємо нашу наукову роботу на традиційній україно-азербайджанській конференції в Баку, а трохи згодом поїдемо до Білостоцькоготехнічного університету(прим.авт. Польща). Також на базі нашого закладу в цьому році заплановано близько 12 конференцій фахового спрямування, на яких плануємо представити власні напрацювання. До того ж маємо багато планів щодо подальших індивідуальних розробок. Гадаю, що завдяки університету в нас попереду ще багато досягнень та відкриттів на благо наукової спільнотикраїни та міста!