×

На День міста в Полтаві вшанували полеглих воїнів-визволителів

У Полтаві святкування Дня міста почалося з урочистого покладання квітів до Вічного вогню на меморіалі Солдатської Слави. Сотні полтавців прийшли вшанувати пам’ять загиблих воїнів, які 76 років тому визволили наше місто від німецько-фашистських загарбників.

До участі в покладанні долучилися представники влади, громадських організацій, студентства та небайдужі полтавці.

За словами голови найбільшої фракції у Полтавській міській раді Андрія Матковського, у місті такі свята повинні відзначатися на високому рівні:

– Сьогодні відзначаємо 76-ту річницю визволення Полтави від фашистських загарбників та його 1120-ту річницю. Якби не наші воїни, то не було б ні нас, ні Полтави, ні навіть сучасної Європи. Тому День визволення – це день народження міста. На жаль, нині залишилося дуже мало учасників Другої світової війни. Згадуючи їхній подвиг, ми низько вклоняємося всім, хто боронив нас, та тих, хто віддавав своє життя заради нашого миру. Також у місті проживає багато дітей війни та ветеранів праці, які на власні очі бачили фашизм і піднімали Полтаву з руїн. Також маємо подякувати сучасним військовослужбовцям, які тепер захищають нас, воюючи на сході України. У такий день бажаю, щоб якнайскоріше закінчилася війна і ми могли будувати справжню європейську Полтаву з гідними заробітними платами та пенсіями.

На покладання прийшов разом з побратимами і майор Анатолій Гречишкін. Він підкреслив, що завдяки подібним заходам у юного покоління виховується патріотизм та гордість за героїчних нащадків. Його товариш полковник Валентин Шанько додав, що пишається подвигом воїнів-захисників: – Я дитина повоєнних років і добре знаю, скільки горя принесла українцям Друга світова війна. З перших днів мої рідні стали на захист держави від загарбників і майже всі загинули в пекельних боях. Я гідний син своєї землі й не можу забути їх та інших полеглих, які боролися за мирне небо на головою, не шкодуючи власного життя, тож постійно відвідую покладання та інші подібні заходи.