×

На капусті та ріпаку виявлено живлення білокрилки

За даними проведених обстежень спеціалістами управління фітосанітарної безпеки у господарствах різних форм власності виявлено масове заселення та розмноження білокрилки.

Вже другий рік поспіль цей фітофаг (притаманний розвиватись і шкодити лише у закритому ґрунті), активізувався у посівах ріпаку та капусти. Найочевидніша ознака появи білокрилки на ріпаку, капусті чи іншій культурі – «хмарки» маленьких білих комах, що здіймаються вгору, як тільки потривожити рослини. Довжина імаго становить 1,5 мм, тіло і обидві пари крил покриті борошнистоподібним восковим секретом.

Білокрилка харчується соком рослин з нижньої частини листка. Заселені рослини відстають у рості, жовтіють, на їх цукристих виділеннях розвиваються сажисті гриби, що негативно позначається на фотосинтезі, й рослини гинуть. За сезон розвивається, як правило, від чотирьох до п’яти поколінь. Розвиток покоління коливається від трьох до шести тижнів.

Для регулювання чисельності білокрилки велике значення мають систематичні спостереження, виявлення та ліквідація первинних вогнищ шкідника. Обприскування рослин треба починати при з’явленні первинних вогнищ білокрилки, використовуючи інсектициди в певному чергуванні або в поєднанні, ефективними є композиції інсектицидів із обов’язковим додаванням прилипача.

При боротьбі з білокрилкою враховуйте, що шкідник живиться на нижній поверхні листків.