×

На оборудках із закупівлею бішофіту місто втратить понад 600 тис. грн

Коаліція Удовіченка, Шамоти та Бєлоножка з «Батьківщини» продовжує збагачуватися на тендерних закупівлях. Цього разу керманичі міста відзначились із КП «Декоративні культури» щодо придбання засобу для боротьби з амброзією. І місто знову на цій закупівлі втратило 614 тис. грн. За ці кошти можна було б придбати понад 100 тисяч захисних масок.

Так, 5 березня КП «Декоративні культури» оголосило тендер на закупівлю 160 кубів засобу для боротьби з амброзією. За інформацією на ProZorro, участь у торгах узяли чотири підприємства.

Вартість їхніх пропозицій коливалася від 2 млн 400 тис. грн до 3 млн 446 тис. грн. Спочатку в аукціоні виграло ТОВ «Грінтехнолоджи» (Запоріжжя) із найвигіднішою пропозицію у 2 млн 400 тис. грн, а згодом її безпідставно відхилили на користь підприємства «Бішофіт МД», яке виставило ціну в 3 млн 14 тис. грн, співвласник якого – депутат Полтавської обласної ради Валерій Прядко. Він очолює обласний осередок партії СДП, до якої належить Шамота.

Нагадаємо, що минулого року місто вже купило 150 тисяч літрів засобу в підприємства «Бішофіт МД». Тоді ціна «Амбростопу» становила 18,5 грн за літр. Цього ж року компанія запропонувала власний засіб уже за 18,84 грн за літр.

До речі, використання цього препарату в боротьбі з амброзією полтавці не відчули. Лікарі зазначають, що кількість скарг на алергічні захворювання не зменшилась.

Можливо, цей засіб має таку ж ефективність, як вода із Ворскли, якою проводили дезінфекцію у місті під час карантину під керівництвом Чепурка. А сам Прядко відомий своєю участю у корупційному скандалі, пов’язаному із КП «Полтавафарм». У 2017 році на нього як на посадовця цього підприємства була відкрита кримінальна справа. Звинувачували в тому, що він запропонував хабаря представникам поліції за вирішення питання щодо продовження ліцензії з продажу психотропних, наркотичних речовин. Фігуранту була вручена підозра, і справа нині перебуває на розгляді у Вищому антикорупційному суді.

Тому висновок знову напрошується сам собою. Коаліція Удовіченка, Шамоти та Бєлоножка з «Батьківщини» продовжує лобіювати бізнес-інтереси своїх однопартійців у тендерах за завищеними цінами. І це при тому, що міський бюджет через карантинні заходи і так недоотримає чималі кошти. Але економити керманичі міста не збираються, коли на кону в них стоїть власне збагачення.