×

На Полтавщині детективи затримали телефонного шахрая, який ошукав кілька пенсіонерок на значну суму

 

«Ваш син потрапив у ДТП, терміново необхідні гроші на операцію». Саме так зазвичай розпочинав свою розмову з майбутньою жертвою 27-річний “телефонний шахрай”, якого днями затримали у Миргороді. 

Використовуючи психологічні прийоми, аферист змусив місцевих пенсіонерок перерахувати гроші для уявного порятунку родичів, які нібито потребують невідкладної хірургічної операції після ДТП. Коли ошукані жінки з’ясували, що ніхто із рідних насправді такої допомоги не потребував, звернулися до поліції.

Поліцейські з’ясували, що 27-річний чоловік – мешканець непідконтрольного населеного пункту, розташованого на окупованій території східної України. 

Схема, за якою діяв шахрай була простою, однак напрочуд результативною. По закінченню телефонної розмови жінки беззастережно виносили та передавали у руки зловмисника не тільки всі свої заощадження, але й золоті прикраси.

Юрій Лохвицький, керівник Миргородського відділу поліції, повідомив, що встановити місце  перебування підозрюваного і затримати його вдалося завдяки інформації, яку поліція отримала від потерпілих.

Детективи повідомили фігурантові про підозру у скоєнні 4-х аналогічних злочинів. Йому інкримінують шахрайство, вчинене повторно (ч. 2 ст. 190 Кримінального кодексу України). 

Суд обрав чоловікові запобіжний захід – тримання під вартою терміном на 60 діб (з правом внесення застави). Детективи проводять з фігурантом невідкладні слідчі дії. Триває досудове розслідування.
Шановні громадяни!
Поліція закликає бути обачними і не довіряти стороннім особам.
Не реагуйте на подібні дзвінки. Якщо ж ви припускаєте, що з вашим родичем в цей час може статися ситуація, про яку вам говорять телефоном, покладіть слухавку і одразу ж передзвоніть родичу. Якщо той не відповідає, телефонуйте його друзям і сусідам.
У разі, якщо ви стали жертвою шахрая, негайно звертайтеся до територіального відділу поліції або телефонуйте на лінію «102».   
НЕ ДОВІРЯЙТЕ НЕПЕРЕВІРЕНІЙ ІНФОРМАЦІЇ І ПОПЕРЕДЬТЕ ПРО ПОДІБНІ АФЕРИ СВОЇХ СТАРЕНЬКИХ РОДИЧІВ!
За матеріалами Миргородського відділу поліції © Офіційний сайт Національної поліції: https://pl.npu.gov.ua/news/rozkrittya-zlochiniv/u-mirgorodi-detektivi-zatrimali-telefonnogo-shaxraya-yakij-oshukav-kilka-pensionerok-na-znachnu-sumu/