×

На Полтавщині яскраво та неповторно провели «Студентську республіку-2019»

1-4 серпня на базі відпочинку «Буланово» пройшов обласний етап Міжнародної програми «Студентська республіка». «Суб`єкт модернізації Полтавщини – відповідальність Покоління» – цьогорічна тема заходу, до якого долучилося більше 100 учасників. Вони організували наметове студмістечко, в якому протягом трьох днів брали участь у різноманітних субфестивалях і вживались у ролі оргдіяльнісної гри.

Головними партнерами заходу виступили управління у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради та Полтавської облдержадміністрації, а також Асоціація фермерів та приватних землевласників Полтавщини.

Відкрив дійство лідер республіканців Полтавщини Олег Слизько. У вступній дискусії, яку присвятили боротьбі за модернізацію, учасники розпочали роботу в групах на тему: «Україна – найбідніша країна Європи. Хто за це відповідає? Чи відповідальний я особисто – політична відповідальність». Після пленумів групи отримали нові завдання та теми.

У перший вечір до Студреспубліки долучився заступник начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту міськради, учасниця багатьох проектів Студреспубліки Ірина Колечкіна, яка виступила під час факультативу «Молодь на Полтавщині-2019». Вона розповіла про зміну принципових підходів до розвитку молоді в управлінні, про спільні проекти зі Студреспублікою і плани на майбутнє.

Пізніше до роботи приєдналась Ганна Кіященко, голова Полтавської філії Суспільної служби України, яка провела факультатив «Демократичне суспільство: відповідальність громадян та політиків».

Після роздумів учасники заходу мали змогу випробувати свої сили у «Квест-фестивалі». Команда «Тіма Полтавських» виявилася найкмітливішою і здобула перемогу в змаганнях.

Далі Дмитро Томенко, депутат Студентського парламенту України, провів «Дебати» між Романом Коломійцем й Андрієм Пінчуком. У запеклій боротьбі опонентів переможця так і не змогли визначити.

На завершення другого дня відбувся субфестиваль Music Live Awards під керівництвом Дмитра Лузановського. Протягом п’яти годин свою творчість наживо демонстрували місцеві гурти «Онейроїд», «Band’A» та «Арізона». Останній і здобув перемогу в конкурсі.

До гри «Студентська Мафія» долучилося понад 30 учасників. За результатами трьох турів перемогу отримав Ігор Журбенко, а кращим «чорним гравцем» став Євген Моісеєв.

Крім того, протягом трьох днів проводився традиційний захід для молодих журналістів «Республікада», куратором якого стала минулорічна учасниця проекту Тетяна Перепадченко. А куратор «Республікади-2018», журналістка Людмила Волошина, допомагала молоді робити цікаві репортажі. Чимало користі учасникам принесло і спілкування із знімальною групою телеканалу «UA: Полтава». Медійники вчили молодь писати статті, готувати матеріали. У підсумку І місце здобула Ірина Домішкевич, ІІ місце – Єлизавета Сенченко, а ІІІ місце – Вікторія Примасюк.

Змістовний факультатив на тему «Збирання «суб’єкту модернізації України » як філософська, політична та управлінська проблема для усіх учасників провів політолог, політичний філософ Андрій Окара. Після цього увагу присутніх привернула “Сесія рівності”, яка відбулася у вигляді панельної дискусії. Її спікерами виступили член Всеукраїнського об’єднання людей з наркозалежністю ВОЛНа Яніна Стемковська та представниця організації «Легалайф-Україна» Марина Погоріла.

– Неможливо збудувати нову державу без толерантності. Кожна людина повинна мати рівні права, – підкреслила Яніна Стемковська.

По обіді проходили інтелектуальні ігри, які зібрали чотири команди: «Святий Максиміліан King size», «Спільна справа», «Humsters» і «Генератор випадкових слів». Остання команда отримала 27 ігрових очок і стала володарем Кубку «Що? Де? Коли? по-республіканськи». Кошти, які зібрали від внесків за участь у грі, підуть на лікування учасниці Клубу інтелектуальних ігор Студреспубліки Олени Кузіної.

Родзинкою заходу стала «Денна туса», де молодь мала змогу весело провести свій час. Її організував Антон Назаренко.

Наступним етапом були спортивні змагання з футболу та волейболу, перемогу в яких вибороли відповідно команди «Єдинороги» і «Солянка».

Республіканці системно займаються розвитком полтавської літератури, особливо поезії. Уже вдруге пройшов літературний «Леся-фест». Відкрив його поет і художник-авангардист Олег Мінгальов, який розповів про просування концепції Полтави як літературної столиці. Свої вірші декламували: кураторка «Леся-фест» Анастасія Бридихіна, Ася Пономар, Євген Моісєєв, Людмила Волошина, Руслана Дзюба. Поезію останньої учасниці визнали кращою.

Вечір третього дня розпочався із заходу «Містер Студреспубліки-2019». Він складався із трьох конкурсних епізодів: дефіле, таланти й відповіді на запитання журі. У підсумку почесний титул отримав Богдан Бондаренко, який представлятиме Полтавщину на загальнонаціональному конкурсі.

Для любителів репу організували Хіп-Хоп-батл, який придумав і провів учасник групи «Сен-Тропе», триразовий переможець Music LIVE Awards Євген Кулик. Свій реп читали Семен Кропмаєр, Антон Гаркуша, Олександр Лопаєнко, Юлія Гусар, Антон Жук і Євген Моісеєв. У жорсткому протистоянні хлопцям перемогла дівчина.

Одним із найочікуваніших заходів став кубок КВК на чолі з Олександром Шиковим. Протягом години свої жарти демонстрували три команди: «Черепахи з каналиги», «Восьмая Нота» й «LOL.КЕК.Чебурек и специально обученный человек». Журі віддали перемогу двом останнім командам.

У фестивалі аматорського відео, фотоконкурсі «Спалах емоцій» відзначили Софію Коробку і Андрія Микитенка.

Також протягом усієї програми Студреспубліки проходив і субфест «Добрі люде», натхненницею якого є Олена Ольховик. Перемогу здобула команда «Добрі справи робити легко», а в окремій номінації «Добре серце» – Ірина Домішкевич.

Під час офіційного закриття Студреспубліки проходив регіональний етап загальнонаціонального конкурсу краси та особистості «Перша леді» у чотирьох конкурсних епізодах: візитка, талант, дефіле в купальниках та у вечірніх сукнях. Його координувала минулорічна учасниця цього конкурсу, депутат Студентського парламенту України-2018/2019 Руслана Писаренко:

– Цього року в конкурсі було 6 учасниць. Кожна із них, крім зовнішніх даних та інтелектуального рівня, мала займатися соціальною діяльністю. Суддям було складно визначатися із переможницею, адже всі дівчата були гарні та кмітливі. Однак титул «Першої леді Студреспубліки-2019» отримала студентка Полтавської державної агарної академії Анна Афанасьєва.

Також на Студреспубліці провели парламентські вибори за системою електронного голосування. Голова виборчої комісії Юлія Щербакова оголосила дані протоколу: партія «Грецький горіх» – 11%, партія «Земля» – 7%, «Профіт» –37%, «FOX» – 46%.

Студентським мером Полтавщини-2019 стала Аліна Ярош, студентка Полтавської державної аграрної академії. А кращою гравчинею ОДГ-подібної гри – Надія Загорянська.

Лідер та організатор Студреспубліки Олег Слизько підкреслює, що за 21 рік існування Студреспубліка виросла з триденного студентського демократичного навчального табору, який проводився раз на рік, до потужного громадського руху:

– Проект має на меті виховувати цілі покоління свідомих лідерів для України, здатних вільно мислити й вести державу до топ-20 найрозвинутіших країн світу.