×

На Полтавщині працює 8 центрів масової вакцинації

Кожен громадянин має змогу захистити себе від коронавірусу й отримати щеплення. Вакцинуватися на Полтавщині можна максимально доступно та просто. Про це наголосили під час апаратної наради 26 липня.

«Ми збільшили кількість центрів масової вакцинації. Тепер їх в області 8: 3 – у Полтаві, 2 – у Кременчуці, по одному в Миргороді, Лубнах і Горішніх Плавнях. Минулого тижня ми відкрили нові центри вакцинації у Полтаві – на базі палацу дозвілля «Листопад» і в колишній поліклініці кардіологічного диспансеру на вулиці Івана Мазепи, 21. Усі вони працюють щоденно з 9:00 до 18:00», – зазначив перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації Дмитро Лунін.


Одночасно в громадах області, на базах амбулаторій діють 93 пункти щеплення. Також у Полтаві цими вихідними працювали пересувні комплекси з вакцинації проти COVID-19. Вони розташовувалися в районі Центрального ринку та на Театральній площі.
«Полтавщина – один із лідерів за темпами вакцинації. Дякуємо кожному громадянину, який свідомо пройшов курс вакцинації. Щеплення від коронавірусної інфекції – це єдиний спосіб, який дасть змогу нам повернутися до нормального життя й стримає негативні наслідки від поширення штаму «Дельта», – сказав Дмитро Лунін.

За словами директора Департаменту охорони здоров’я Віктора Лисака, на разі за показниками захворюваності на COVID-19 область знаходиться на рівному плато. Серед зафіксованих випадків основна тенденція припадає на осіб, які десь відпочивали або повернулися із-за кордону.
За його словами, минулого тижня працювала моніторингова бригада МОЗ із перевіркою готовності лікарень, які надаватимуть допомогу хворим на коронавірус. На сьогодні у стаціонарі із підтвердженим діагнозом COVID-19 знаходиться 49 пацієнтів, 7 пацієнтів отримують допомогу через ШВЛ. Кількість активних дітей – 16.


Минулого тижня область отримала вакцину Moderna. У розрізі районів і громад проведено системний моніторинг вакцинальної компанії. Є резерви, які потрібно використовувати надалі.
«Хочу звернути увагу, що в Україні вже зареєстровано перші випадки штаму «Дельта». Він відрізняється клінічною характеристикою й кількістю уражених пацієнтів, – сказав Віктор Лисак, – якщо ми хочемо, щоб працювали ринки, діти ходили до школи, країна й надалі знаходилася в «зеленій» зоні, треба всім без винятку дотримуватися протиепідеміологічних вимог. Усе залежатиме лише від нас самих».