×

На Полтавщині провели фестиваль, присвячений весільній обрядовості

19 червня У Лохвицькій та Сенчанській територіальних громадах провели обласний огляд-конкурс «Обрядове намисто Полтавщини» та фестиваль «Весілля гуляй, Лохвицький край!».

— Цими вихідними ми мали нагоду долучитися до феєричного свята мистецтва, що відбулося у Миргородському районі, — розповів директор Комунальної установи «Обласний Центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» Дмитро Соколов. — Журі високо оцінило організаційно-художній рівень підготовки та проведення низки весільних обрядодійств, які демонструвалися під час огляду-конкурсу та фестивалю у Лохвицькому краї.

Особливу увагу та позитивні емоції у присутніх викликало проведення  таїнства «Випікання короваю», що було представлене митцями Лучківського сільського клубу та стародавній ритуал під назвою «Весільний поїзд до молодої», відтворений колективами Ісковецької сільської бібліотеки-філії, Яблунівського та Скоробагатьківського сільських клубів.

— Уривки з обрядового весілля були представлені багато та широко, з дотриманням усіх основних традицій, як одного із провідних жанрів родинно-обрядової творчості, створених на підґрунті місцевого матеріалу, — продовжує директор ОЦНТ КОР Дмитро Олександрович. — Кожен із фрагментів супроводжувався автентичною, фольклорною, весільною піснею, притаманною місцевому краю, що перейшла у спадок як елемент нематеріальної культурної спадщини.

Проведення заходів «Обрядове намисто Полтавщини» та «Весілля гуляй, Лохвицький край!» — це можливість заявити про цікавий фольклорний потенціал цієї місцевості.  Приємно зазначити, що до участі в обрядах була долучена молодь, що свідчить про ланцюжок передачі елементів української обрядовості підростаючому поколінню.

— На фестивалі «Весілля гуляй, Лохвицький край!» було представлено 17 фрагментів весільних обрядів з 21 клубного закладу громади, — розповів Дмитро Соколов. — Кожен колектив прагнув, зберігаючи традиції стародавніх обрядів, показати свою індивідуальність, здивувати глядачів та журі. Приємно, що всі – і учасники дійства, і присутні, мали нагоду переконатися у розмаїтті нашої обрядової культури та побувати у царині традицій та сучасних інтерпретацій знайомих всім дійств.

Низку обрядів на мистецькому заході можна було побачити від представників Безсалівського, Бербеницького, Білогорільського, Гаївщинського, Гамаліївського, Жабківського, Западинського, Лучанського, Мехедівського, Млинівського, Погарщинського, Ригівського, Романихівського, Свиридівського, Старохутірського, Степуцького, Токарівського, Харківецького, Юсківського, Яхниківського, Яшницького та Лохвицького будинків культури. Така кількість творчих колективів, зацікавлених обрядовістю Полтавщини варта поваги, адже окрім демонстрації традиційної подачі, глядачам запропонували сучасні інтерпретації весільних обрядів, що сформувалися через полікультурність контемпоральних традицій весілля.

Інформація надана Комунальною установою «Обласний Центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» Полтавської обласної ради