×

На Полтавщині провели тренінг з медіаволонтерства та інформаційній грамотності

З метою підвищення рівня медіаграмотності серед населення Луганської та Полтавської областей днями у Копилах Полтаського району пройшов масштабний тренінг. Захід мав назву «Бути медіаграмотним — сучасно» та об’єднав численних бібліотекарів, журналістів, студентів, молодіжних працівників, психологів, громадських діячів та викладачів Попасної, Рубіжного, Лисичанська, Біловодська, Старобільська, Новоайдара, Гадяча, Миргорода, Полтави, Чутовoго, Пирятина, Зінькова та Карлівки. Упродовж трьох днів учасники опановували основи медіаграмотності та вчилися критично мислити, перебуваючи в інформаційному просторі.

Ініціативу реалізувала Полтавська філія Суспільної Служби України. На думку її голови Ганни Кіященко, такі тренінги сприяють підвищенню рівня інформаційної грамотності населення:

Наша організація давно працює у сфері освіти для дорослих. Цей проект направлений на реалізацію одного з чотирьох основних завдань «Медійної програми в Україні», яку виконує міжнародна організація Internews за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) — а саме зростанню суспільного попиту на якісну інформацію, підтримку та розширення зусиль з медіаграмотності, особливо на сході та півдні, покращення навичок громадян щодо визначення якісного медіа-контенту.

Одним із завдань медіашколи стало створення спільноти медіаволонтерів та розвиток медіаволонтерського руху. Тож ми відібрали 24 учасники, які готові поширювати знання з медіаграмотності у своїх громадах. Загальновідомо, що сучасна та прогресивна людина має бути медіаграмотною, вміти відрізняти справжню новину від фейкової і не дати «упіймали себе на гачок» інформаційних спекуляцій, — говорить координатор проекту Наталія Кірячок.

Про важливість та актуальність медіаграмотності говорить і тренер проекту Олена Бурім. Жінка зазначила, що на сьогодні кожна людина стала маленьким медіаблогером. Тож кожному необхідно навчитися правильно доносити та споживати інформацію:

Учасники заходу не лише отримали досвід, як аналізувати інформацію, фільтрувати її, перевіряти на достовірність, враховувати контекст і масштаб, розуміти причинно-наслідкові зв’язки, але й тренували вміння виробляти свою аргументовану позицію та підкріплювати її фактами.

Учасниця проекту Людмила Гавриш приємно вражена структурованістю навчання:

— Під час тренінгу ми не лише познайомилися з інформацією, яка стосується медіаграмотності, але й виконували практичні вправи, працюючи у невеликих групах. Разом ми розмірковували над завданнями та шукали відповіді на актуальні запитання до події чи новини.

Я приїхала з Попасної, де працюю вчителем. Дуже задоволена цим тренінгом, отримала величезну кількість практичних навичок, які допоможуть мені проводити навчання з медіаграмотності для свої учнів, колег. Буду поширювати отриману інформацію у своєму місті, — додала учасниця Яна Власюк.

Нагадаємо, що за результатами проходження тренінгу та на основі отриманих знань учасники мають провести власні воркшопи з медійної грамотності у своїх містах.